Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4460
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Sportowa rywalizacja i wiele emocji na zawodach WTZ

Piątek, 3 czerwca 2016, 14:33
Aktualizacja: Sobota, 4 czerwca 2016, 7:57
Autor: Witold Musiałowski
Kowary: Sportowa rywalizacja i wiele emocji na zawodach WTZ
Fot. Użyczone/Archiwum Organizatora
Wczoraj (2.06) na kowarskim Orliku odbyły się po raz pierwszy zawody sportowe osób niepełnosprawnych o Puchar Prezesa Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Jeleniej Górze, zorganizowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Kowarach.

Uczestników zawodów powitała Bożena Wiśniewska, burmistrz Miasta Kowary kierując do wszystkich życzenia udanej rywalizacji sportowej oraz dobrej zabawy.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 50 osób niepełnosprawnych - uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kowar oraz z Jeleniej Góry, którzy rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo w pięciu konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal, koszykówce, piłce nożnej oraz bocce.

Zawody sportowe w Kowarach zostały zorganizowane z myślą o młodzieży i dorosłych osobach niepełnosprawnych z Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego, uczestniczących w zajęciach warsztatów terapii zajęciowej. Ideą zawodów jest stworzenie osobom niepełnosprawnym okazji do zabawy sportowej z elementami rywalizacji.

- Mamy nadzieję, że zorganizowane zawody pomogą niejednemu z uczestników uwierzyć we własne możliwości i zmobilizują do większej aktywności ruchowo-sportowej na co dzień. W imprezie zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy, którzy świetnie się bawili – mówili organizatorzy wydarzenia.

W wyniku rywalizacji sportowej wyłoniono zwycięzców indywidualnych, którzy zdobyli złote, srebrne i brązowe medale:
* w biegu na 60m:
1. Krystian Izakiewicz 2. Sebastian Paszkiet 3. Adam Gwóźdź - wszyscy WTZ Kowary
* w skoku w dal :
1. Adam Gwóźdź 2. Adam Nadolski 3. Sebastian Paszkiet – wszyscy WTZ Kowary
* w rzutach do kosza
1. Piotr Kurniak 2. Michał Habasiński - obaj WTZ Kowary 3. Michał Grała – WTZ Jelenia Góra
* w piłce nożnej – strzały na bramkę:
1. Cezary Klukiewicz – WTZ Jelenia Góra 2. Paweł Zubiel 3. Artur Czuba – obaj WTZ Kowary
* w konkursie bocce:
1. Grzegorz Sielicki 2. Michał Habasiński 3. Krzysztof Szmydt – wszyscy WTZ Kowary

W klasyfikacji zespołowej zwyciężył WTZ Kowary – 114 punktów, a WTZ Jelenia Góra zdobył 34 punkty.

Medale za zwycięstwa indywidualne jak również puchar za zwycięstwo zespołowe wręczył Lech Karbowski, prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Jeleniej Górze.

Prezes Lech Karbowski pogratulował wszystkim uczestnikom i organizatorom sportowej rywalizacji i życzył kolejnych wyzwań, które stanowią ważnych element w procesie rehabilitacji społeczno-zawodowej uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

Zawody sportowe w Kowarach wsparli: Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Jeleniej Górze, Miasto Kowary, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kowarach oraz Związek Gmin Karkonoskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group