Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7952
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spore zainteresowanie historią Izraela

Piątek, 20 października 2017, 15:20
Aktualizacja: 15:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Spore zainteresowanie historią Izraela
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (19.10) w Sali Błękitnej Politechniki Wrocławskiej odbył się wykład na temat 70 lat istnienia państwa Izrael. Prowadzącą spotkanie była ambasador Izraela w Polsce – Anna Azari.

Jeleniogórzanie mogli wczoraj zaobserwować zwiększone środki bezpieczeństwa w naszym mieście - wszystko za sprawą wizyty w stolicy Karkonoszy Anny Azari, ambasadora Izraela w Polsce, która najpierw zwiedzała Jelenią Górę i okolice, a następnie opowiadała o historii swojego państwa w jeleniogórskim wydziale Politechniki Wrocławskiej.

Przybyli na spotkanie jeleniogórzanie przekonywali, że spotkanie z ambasador to dla nich duże przeżycie. - Nasza córka mieszka w Izraelu. Wyszła za mąż za Żyda i osiedliła się w tamtym kraju - wyjaśnił swoją motywację do udziału w spotkaniu pan Tadeusz. - Wykład był interesujący, bo od osoby kompetentnej dowiedzieliśmy się, jak wygląda życie w kraju, który u nas jest różnie postrzegany i wiemy o nim niewiele - dodał uczestnik.

- Dla nas to błogosławieństwo, pokazanie pewnej przychylności, budowanie współpracy, wzajemnych stosunków, to bardzo korzystne - oceniła przyjazd izraelskiej dyplomatki do Jeleniej Góry mieszkanka Świdnicy, która przyjechała do naszego miasta specjalnie na spotkanie z Anną Azari. - Na to spotkanie sprowadza mnie ciekawość i szacunek do państwa Izrael. To niesamowite, że możemy świętować 70 lat istnienia państwa Izrael - stwierdziła kolejna uczestniczka.

Anna Azari przedstawiła zgromadzonym początki, jeszcze przed formalnym powstaniem państwa Izrael, a także historię ostatnich 70 lat. Odpowiadała też na pytania uczestników, a po spotkaniu w Politechnice Wrocławskiej udała się do Domu Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
388
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group