Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 8143
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spór wokół środków na efektywność energetyczną

Sobota, 29 maja 2021, 7:45
Aktualizacja: 8:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Spór wokół środków na efektywność energetyczną
Fot. Przemek Kaczałko
Radny Hubert Papaj poinformował na konferencji prasowej o decyzji, którą w ostatnim czasie podjęły gminy zrzeszone w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej. Włodarze miast i gmin w większości opowiedzieli się za przeznaczeniem dodatkowych środków na podniesienie efektywności energetycznej w obiektach użyteczności publicznej, a nie na wymianę źródeł ciepła dla mieszkańców.
Okazało się na początku maja, że są oszczędności w działaniu "efektywność energetyczna". Gminy miały do wyboru dwie możliwości - przeznaczyć środki na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej, np. szkół, domów kultury itd., albo przeznaczyć środki na rzecz mieszkańców, którzy chcą wymienić źródła ciepła - powiedział Hubert Papaj, jeleniogórski radny, a jednocześnie prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która przy wyborze drugiej opcji rozdzielałaby pieniądze dla mieszkańców.

W ramach ZIT-u Aglomeracji Jeleniogórskiej za wariantem z udziałem KARR-u głosowali włodarze gminy Jeżów Sudecki, miasta Karpacz, miasta i gminy Mirsk, gminy Podgórzyn, gminy Stara Kamienica, a za drugim wariantem byli włodarze Jeleniej Góry, gminy i miasta Gryfów Śląski, gminy Janowice Wielkie, miasta Kowary, gminy i miasta Lubomierz, gminy Mysłakowice, miasta Piechowice, gminy Pielgrzymka, miasta Szklarska Poręba, miasta i gminy Świerzawa, miasta Wojcieszów. Głosu nie oddali przedstawiciele miasta i gminy Wleń oraz miasta Złotoryja. Tym samym stosunkiem głosów 11 do 5 ZIT AJ wybrał opcję relokacji środków finansowych na rzecz efektywności w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym.

Pan prezydent Jeleniej Góry uznał, że lepiej wyda te pieniądze, a mieszkańcy zostali postawieni na drugim miejscu - stwierdził H. Papaj.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
8
35%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
8
35%
Złości
5
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
57
Plac Ratuszowy
9%
Plac Piastowski
56%
Wolę miejskie parki
35%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group