Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7412
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spór o kopyto, czyli wrześniowy skandal

Wtorek, 28 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 28 sierpnia 2007, 20:18
Autor: ROB
Jelenia Góra: Spór o kopyto, czyli wrześniowy skandal
Fot. UM
Kontrowersyjny plakat obchodów święta miasta i niespełnienie oczekiwań fanów zespołu Brainstorm.

Święto miasta jeszcze się na dobre nie zaczęło, a już wzbudza emocje. Negatywne.
Srogo zawiedli się ci, którzy spodziewali się czytelnego plakatu, związanego ze stolicą Karkonoszy. Przedstawia on, w formie obrazka z komiksu, ludzkie nogi oraz kopyto. Poniżej jest napis „Wrzesień Jeleniogórski 2007”.

– To jeden z najgorszych plakatów Września Jeleniogórskiego od wielu lat – mówi Grażyna Malczuk, radna i kanclerz Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze. – Mógłby być reklamą firmy obuwniczej lub farmaceutycznej, reklamującej lek na żylaki. Patrząc na te nogi ma się wrażenie, że trzeba pochylić głowę.

Jak twierdzi, mało kto może skojarzyć, że kopyto jest kopytem jelenia. – Bardziej kojarzy mi się z kopytem diabelskim. To byłby dobry plakat na juwenalia, gdzie pewne rzeczy można potraktować z przymrużeniem oka, ale nie na takie święto – mówi Grażyna Malczuk. – Wiem, że o gustach się nie rozmawia, ale ten plakat po prostu nie spełnia swojego zadania.

– Dla mnie przedstawia on pożar w zoo – ironizuje Miłosz Sajnog ze Wspólnego Miasta. – Tylko, że w naszym mieście nie ma zoo, więc nie widzę związku z Jelenią Górą.

Podobne opinie wyrażali też radni z innych ugrupowań. W efekcie grupa rajców zwróci się do prezydenta z prośbą o przedstawienie procedury powstania tego plakatu.

Autorem projektu jest artysta z Kopańca Andrzej Jędrocha. Nie udało nam się z nim jednak skontaktować. – Pan Andrzej nie mieszka tutaj od roku. Z tego co wiem, przebywa w Irlandii – usłyszeliśmy dzwoniąc pod adres, który jest podany na stronie urzędu miasta.

– W czwartek odbędzie się konferencja prasowa w sprawie Września Jeleniogórskiego. Zaproszono na nią osoby związane z organizacją imprezy. Będzie można szczegółowo wypytać, co autor chciał przekazać w swojej pracy – powiedziano nam w urzędzie miasta.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, jaki był zamysł autora. Litery ułożone są wzorem napisów z Gwiazdnych Wojen. W połączeniu z nogami mają symbolizować jeleniogórski deptak. A kopyto rzeczywiście należy do jelenia. I wszystko jasne.
(ROB)

UM JELENIA GÓRA
Oficjalny plakat Września Jeleniogórskiego. Zdjęcie pochodzi ze strony www.jeleniagora.pl

<b> The Jet Set zamiast Brainstrom
To nie koniec zaskakujących niespodzianek związanych ze świętem miasta. Podczas koncertu otwierającego imprezę nie będzie hucznie zapowiadanej łotewskiej gwiazdy rocka &#8211; Brainstorm. &#8211; Muzycy nieoczekiwanie zerwali kontrakt. To było niezależne od nas, ich przyjazd firmowała agencja z Warszawy &#8211; poinformowała Katarzyna Młodawska, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. &#8211; Zamiast Brainstorm wystąpią The Jest Set oraz Danzel.
Pierwsza z tych grup reprezentowała Polskę podczas tegorocznego konkursu Eurowizji, ale nie zakwalifikowała się do finału. Danzel swego czasu także chciał wystąpić w tej imprezie pod biało-czerwoną flagą, jednak odpadł już w krajowych eliminacjach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (161)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group