Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8224
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Spór o imprezy sportowe w Karkonoszach na terenie KPN

Piątek, 19 czerwca 2020, 10:24
Aktualizacja: Niedziela, 21 czerwca 2020, 9:59
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Spór o imprezy sportowe w Karkonoszach na terenie KPN
Fot. Przemek Kaczałko
Organizatorzy imprez sportowych odbywających się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego otrzymali informację o wycofaniu zgody na ich organizację. W środowisku zawrzało, tym bardziej, że życie sukcesywnie wraca do normy sprzed pandemii. Dyrektor KPN – Andrzej Raj chce jeszcze rozmawiać, jednak część imprez (jak Maraton Karkonoski) już została odwołana.

Przedstawiciel Maratonu Karkonoskiego przedstawił chronologię wydarzeń:
- 27 maja 2020 wysłaliśmy pismo do KPN, w sprawie przeprowadzenia imprezy w nowych covidowych warunkach, których nawet nie mogliśmy omówić, na jakich odbywają się teraz imprezy towarzyskie/sportowe/rekreacyjne. (pismo zamieszczamy).
- zamiast odpowiedzi i możliwości przedyskutowania otrzymaliśmy 4 czerwca 2020 roku my i WSZYSCY ORGANIZATORZY pismo (zdjęcie zamieszczamy) z mailem zatytułowanym Anulowanie imprez w KPN w 2020 r. następującej treści: "Witam, w załączeniu przesyłam pismo dot. imprez na terenie KPN w 2020 r. Planujemy pod koniec czerwca zorganizować spotkanie on-line ze wszystkimi organizatorami w celu omówienia nowych zasad na organizację imprez sportowo - rekreacyjnych obowiązujących w KPN od 2021 r. Proszę o potwierdzenie otrzymania wiadomości i ewentualne zaproponowanie terminu spotkania on-line z nami."
- Burmistrz Karpacza w rozmowie zaproponował Dyrektorowi termin 15-16 czerwca w celu spotkania i omówienia możliwości przeprowadzenia imprez,
- po czym 5 czerwca 2020 otrzymaliśmy maila za tytułowanego organizacja imprez na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego w 2021 r. o następującej treści: "Szanowni Państwo, prosimy o zarezerwowanie w Waszych kalendarzach czasu na spotkanie on-line w dniu 30 czerwca o godzinie 13.00. Tematem spotkania będzie omówienie zasad organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych w roku 2021 oraz kolejnych latach. W przyszłym tygodniu wyślemy do wszystkich program i oficjalne zaproszenie oraz materiał do dyskusji. Spotkanie będzie prowadzone za pomocą Google Meet. Prosimy o potwierdzenie adresu e-mail za pomocą którego będziecie się łączyć z naszą wirtualną salą spotkań. Liczymy na Wasz udział!
- w związku z powyższym i jak widać z korespondencji braku możliwości rozmów o roku 2020 wspólnie z włodarzami miast i gmin Kotliny Jeleniogórskiej wystosowaliśmy pismo, które wczoraj zamieściliśmy (pisma w galerii do artykułu).

Należy podkreślić, że zostały cofnięte wydane zgody w okresie stycznia i lutego br., kiedy to był zupełnie inny okres - na warunkach sprzed pandemią. Już w kwietniu sygnalizowaliśmy wszystkim organizatorom, czy imprezy przenieść na okres późniejszy lub nawet na przyszły rok. Zaznaczyliśmy, że dalsze decyzje będą uzależnione od sytuacji sanitarno-epidemicznej - tłumaczy Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego. - Sprawa dotyczy przede wszystkim limitu osób - większość imprez miała wydane zgody na liczbę uczestników od 350 do 1200. Dzisiaj mamy możliwość organizacji imprezy do 150 osób. Być może to się zmieni, ale dzisiaj jest taki stan prawny - kontynuuje A. Raj. - Oczekujemy konkretnych uwarunkowań opartych na aktualnym systemie prawnym. Jedyny wniosek, jaki dostaliśmy - zapewniał nas, że organizator dostosuje się do obowiązującego systemu sanitarnego, ale bez wskazania w jaki sposób. Czekamy na właściwe wnioski i będziemy je rozpatrywać - dodał A. Raj, który ubolewa, że żaden z samorządowców, który podpisał się pod pismem organizatorów, nie zadzwonił do niego wcześniej, aby poznać stanowisko drugiej strony.

Jednocześnie dyrektor KPN-u poinformował, że zaprosił organizatorów imprez na najbliższy poniedziałek (22.06), aby wspólnie wypracować porozumienie.

Wycofane zgody dotyczą następujących imprez: 3xŚnieżka=1xMont Blanc, Chojnik Festiwal Biegowy, Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej, UltraKotlina - Bieg Dookoła Kotliny, Zimowy Ultramaraton Karkonoski, Bike Maraton, Uphill Race Śnieżka, Maraton Karkonoski, Triathlon Karkonoski.

Twoja reakcja na artykuł?

12
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
3
11%
Smuci
4
15%
Złości
7
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group