Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 11785
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Spór o drogę przy budowie

Poniedziałek, 14 czerwca 2010, 10:57
Aktualizacja: Wtorek, 15 czerwca 2010, 7:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Spór o drogę przy budowie
Fot. Archiwum Czytelnika
Zniszczona droga dojazdowa do budynku, podcięte skarpy grożące zniszczeniem ogrodzenia, zdewastowane schody oraz wykopane drzewa – to część zarzutów mieszkańców wobec firmy Jel – Bud stawiającej osiedle przy ul. Ceglanej i Wojewódzkiej. Przedsiębiorcy bronią się mówiąc, że to nieprawda.

O szeregu zniszczeń wokół swojej działki budowlanej na terenie nie należącym do inwestora, których miał się dopuścić Jel-Bud, poinformował nas jeden z lokatorów sąsiedniego budynku przy ulicy Wojewódzkiej. - Zniszczeniu uległy nawierzchnia drogi dojazdowej do posesji przy ul. Wojewódzkiej nr 13 i 14 łącznie ze skarpami, które zostały podcięte. Do dzisiaj nie zostały one zabezpieczone, przez co dochodzi tam do obsunięć ziemi, co grozi zniszczeniem ogrodzenia – czytamy w mailu pana Andrzeja.

Zniszczone zostały też schody wychodzące na drogę z posesji nr 13 i 14 oraz drzewostan, w tym kilka kilkunastoletnich świerków, modrzewi, dębów i wiele innych drzewek owocowych oraz krzewów. Ponadto teren wokół częściowo zakończonej inwestycji nie został odpowiednio zabezpieczony.

Ogrodzenie, które tam postawiono stwarza zagrożenie dla zdrowia ludzi z uwagi na wystające ostre krawędzie - druty, gwoździe i inne elementy użyte do budowy ogrodzenia. Zdaniem lokatora inwestor na wielokrotne prośby naprawienia dokonanych przez niego zniszczeń, wykazuję brak zainteresowania. Nie zamierza doprowadzić do stanu bezpiecznego i komfortowego jaki tu wcześniej panował.

Tymczasem przedsiębiorca mówi coś zupełnie odwrotnego. Twierdzi, że cały spór z jednym z lokatorów miał swój początek już w chwili rozpoczęcia budowy. Przyczyną miała być droga, która przez ostatnie lata samowolnie została przez lokatorów budynku przy ulicy Wojewódzkiej zagospodarowana.

– Na środku tej drogi stał garaż, który niby do nikogo nie należał, ale jego usunięcie kogoś mocno zabolało. Podobnie było ze schodami, które ustawiono samowolnie w pasie drogi, ale je pozostawiliśmy. Drzewka natomiast, które rosły w pasie drogi osobiście przesadzaliśmy w wyznaczone przez właściciela miejsce. Nie chcieliśmy żadnych konfliktów z okolicznymi mieszkańcami – mówi Dawid Lubieniecki, współwłaściciel firmy Jel-Bud s.c z Jeleniej Góry.

– Na istniejącą drogę, która była jednym wielkim bagnem, nawieźliśmy na nasz koszt nową nawierzchnię, wyrównaliśmy ją by i zrobiliśmy odpowiedni spad i drenaż. Ponadto poszerzając drogę na prośbę jednej z lokatorek tego budynku wycięliśmy wszystkie krzaki, które przez lata były siedliskiem komarów i pająków – dodaje.

Przedsiębiorca zapewnia, że w minionym tygodniu naprawione zostało też ogrodzenie. Było regularnie dewastowane i przecinane przez włamywaczy, którzy kilkakrotnie okradli plac budowy.
– Mamy wrażenie, że te wszystkie skargi to złośliwość mieszkańców, którzy zazdroszczą, że pojawiło się w okolicy coś nowego i ładnego oraz mają żal za to, że musieli odstąpić od drogi, którą przez lata samowolnie użytkowali. Mamy też nadzieję, że się do nowej sytuacji przyzwyczają – mówi przedsiębiorca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
423
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group