Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6388
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Spojrzenia” na świat przez pryzmat fotografii

Niedziela, 24 marca 2013, 8:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 marca 2013, 7:38
Autor: Mea
Jelenia Góra: „Spojrzenia” na świat przez pryzmat fotografii
Fot. Mea
Wernisaż wystawy fotografii uczniów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze „Spojrzenia” odbył się w Książnicy Karkonoskiej. – Chcieliśmy pokazać spojrzenia naszych młodych fotografów na otaczającą ich rzeczywistość oraz różne techniki robienia zdjęć, których się uczą – powiedział Krzysztof Kuczyński, nauczyciel fotografii w ZSRA.

Na wystawie znalazły się zdjęcia uczniów klas I-IV kształcących się w technikum na kierunku fototechnik oraz uczniów z Liceum Plastycznego o specjalności fotografia. To pierwsza, większa prezentacja działalności młodych fotografów: Agaty Brój, Joanny Buziuk, Kamila Chorągwickiego, Pauliny Dzikiej, Rafała Gurlaga, Anny Hurnowicz, Julity Kaletki, Katarzyny Kołdys, Marty Kopacz, Sandry Koszeli, Nikoli Kozak, Małgorzaty Magdziarek, Eweliny Mazurek, Kamila Orłowskiego, Anety Potaś, Beaty Skrzypczyk, Joanny Tomaszewskiej oraz Wincenta Wiktorczyka.

- Przygotowując wystawę chcieliśmy pokazać rozmaite tematy realizowane różnymi technikami. Są tu techniki dawne np. cyjanotypia, która wykorzystuje światłoczułość soli żelaza, a nie soli srebra tak jak w fotografii klasycznej wykonywanej w ciemni fotograficznej. Jest też nowoczesna fotografia cyfrowa oraz prace graniczące z grafiką komputerową – mówił Krzysztof Kuczyński.

Na wystawie znalazły się portrety, zdjęcia reportażowe, pejzaże, działania plastyczno-fotograficzne, grafika komputerowa, fotografia uliczna. Młodzież skupiała się zarówno na ludziach, przyrodzie, jak i na przemijającej rzeczywistości ukazując ruinę po Celwiskozie czy sypiące się ściany kamienicy.
- Na moich zdjęciach można zobaczyć zimowe krajobrazy Karkonoszy i schronisko Szrenica. Lubię wędrować po górach i tę pasję łączę z zamiłowaniem do fotografii - – powiedziała Anna Hurnowicz, z klasy 3 F.

- Lubię robić zdjęcia przyrodzie, która nas otacza, na przykład koniczyny, na której liściach znajdują się krople rosy... - opowiadała Joanna Buziuk, również z klasy 3 F. Na wernisaż przyszło wielu uczniów Szkoły Rzemiosł Artystycznych. – Chciałam zobaczyć fotografie koleżanek i kolegów ze szkoły. Bardzo podobają mi się na przykład zdjęcia dziewczyny w wodzie – powiedziała Magda Misiura z klasy 2 F.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group