Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5182
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica: Spłonął dom w Nowej Kamienicy. Strażacy uratowali zwierzęta

Wtorek, 31 grudnia 2013, 12:39
Aktualizacja: Środa, 1 stycznia 2014, 8:22
Autor: Mea
Stara Kamienica: Spłonął dom w Nowej Kamienicy. Strażacy uratowali zwierzęta
Fot. OSP Stara Kamienica
Ponad trzy godziny 28. strażaków gasiło w nocy pożar budynku mieszkalno–gospodarczego w Nowej Kamienicy. – Dzisiaj (31.12.) o godz. 1.00 w nocy otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze. Mieszkańcy domu sami ewakuowali się, ale w budynku zostały zwierzęta, które udało się strażakom uratować – poinformował Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

W akcji brali udział strażacy z Jeleniej Góry, Kromnowa, Rybnicy i Starej Kamienicy. – Siedem osób z jednej rodziny ewakuowało się samych, schronienie znaleźli u sąsiadów. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że cały budynek jest w płomieniach, a w środku znajdowały się jeszcze zwierzęta: krowa, cielak, króliki i drób. Na szczęście udało się je uratować – mówił Jacek Wydmuch z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Kamienicy, który brał udział w akcji gaszenia.

- Nie udało się ustalić przyczyny pożaru. Mieszkańcy domu mówili o możliwości podpalenia, bo były wobec nich kierowane takie groźby – dodał.

Spaleniu uległ dach, stropy i wyposażenie części mieszkalnej. W jednym z pomieszczeń znajdowała się butla z gazem, którą udało się schłodzić.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ze Starej Kamienicy organizuje pomoc dla poszkodowanej rodziny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group