Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7044
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Śpiewali kolędy

Niedziela, 30 grudnia 2018, 6:35
Aktualizacja: Wtorek, 1 stycznia 2019, 10:05
Autor: WAC
Mysłakowice: Śpiewali kolędy
Fot. użyczone/GOK
Wieczorem kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych „Kolędujmy razem” zakończył się 2018 rok w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.

W piątkowy (28.12), deszczowy wieczór w sali widowiskowej GOK-u pojawiło się ponad 80 osób, aby wspólnie pośpiewać kolędy. Koncert prowadziły wokalistki z duetu „My Dwie”, czyli Henryka Amborska i Izabela Zieleniewicz. Do wspólnego kolędowania zaproszono zespół ludowy „Szarotka”, „Gościniec”, Elżbietę Czerlicką, Michała Amborskiego oraz Władysława Kołtowskiego grającego na trąbce. W repertuarze wieczoru oprócz tradycyjnych kolęd znalazły się również pieśni i piosenki związane w okresem świątecznym.

- Na twarzach widzów można było zobaczyć uśmiech, zadowolenie, a czasami łzy wzruszenia przy słowach kolędy „Dla Nieobecnych” - mówi dyrektor GOK – u Grzegorz Truchanowicz. - Był to miło spędzony czas w atmosferze refleksji, ale i świąteczno-noworocznej radości. Każdy wykonany przez artystów utwór został nagrodzony gromkimi brawami. Spotkanie zakończono noworocznymi życzeniami wójta Michała Ormana i przewodniczącego Rady Gminy Grzegorza Kuczaja oraz rozmowami przy cieście i kawie ufundowanymi przez sponsorów.

Piątkowe kolędowe spotkanie było ostatnim, siedemdziesiątym drugim wydarzeniem zorganizowanym w 2018 roku przez Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach. Organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom i organizacjom za wspólne przygotowanie świątecznego kolędowania. Zapraszają też na kolejne wydarzenia. Już 12 stycznia 2019 roku odbędzie się XX Jubileuszowe Powiatowe Noworoczne Spotkanie Opłatkowe Osób Niepełnosprawnych

Twoja reakcja na artykuł?

22
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
3
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group