Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2275
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spełniło się marzenie chorej ciepliczanki

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 2 sierpnia 2014, 10:33
Aktualizacja: Niedziela, 3 sierpnia 2014, 8:40
Autor: Angela
Fot. Angela
– Bez samochodu nigdzie się nie ruszam, bo przejście nawet kilkunastu metrów to dla mnie prawdziwy, bolesny koszmar – mówi Helena Popis z Osiedla XX–lecia w Cieplicach, która chodzi dzięki endoprotezie i oczekuje na operację drugiej nogi. Przez rok prosiła różne instytucje o wydzielenie przed jej blokiem miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej. Przeszkodą było ustalenie właściciela gruntu. – Pomogła mi pani Anna Bałkowska z Rady Cieplic, za co jestem jej ogromnie wdzięczna – mówi ciepliczanka.

Miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej przed blokiem nr 7 przy ulicy XX-lecia w Cieplicach zostało wydzielone w ostatnich dniach.

- Patrzyłam przez okno jak panowie malują miejsce parkingowe i czułam się taka szczęśliwa – mówi ciepliczanka. – Dotychczas znalezienie miejsca postojowego obok tych bloków było nie lada sztuką, a zostawianie samochodu dalej od domu wiązało się z koniecznością bolesnego maszerowania. Dla ludzi zdrowych może się to wydawać przesadą, ale dla osoby cierpiącej – to szara i prawdziwa rzeczywistość – dodaje Helena Popis.

Kobieta cierpi na zwyrodnienie stawów. Latami próbowała się rehabilitować, ale okazało się, że jedynym ratunkiem były endoprotezy. – Jedną już mam, druga endoproteza zostanie mi wszczepiona we wrześniu br., bo moje stawy są w takim stanie, że nic innego nie wchodziło w grę – mówi jeleniogórzanka.

- Nie mogę chodzić, nie jest w stanie dojść do przystanku autobusowego. Gdyby nie samochód, byłabym zamknięta w domu, dlatego stworzenie dla mnie tego miejsca parkingowego to spełnienie marzenia. Jestem bardzo wdzięczna pani Ani Bałkowskiej. Nie wiem jak ona tego dokonała, ale dziękuję jej z całego serca – dodaje Helena Popis.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 2-08-2014 11:09
A jak w bloku mieszka jeszcze inny inwalida, albo blok obok? Będzie wojna o miejsce?
~ 2-08-2014 15:04
To prawda, moim pomyslem jest wydzielenie wszystkim posiadaczom stanowisk odpowiednio ponumerowanych i... oplacanych w skali rocznej symboliczna kwota 100 zl. problem powinien zniknac, bo na kazdego bedzie zawsze czekac wolne,oplacone to samo stanowisko z numerem. Wiadomo ze wszyscy nie oplaca, wiec moga wybierac wolne i nieoznaczone miejsca. Pomysl moj juz dawno przedstawialem na forum Jelonki. Zima, po duzych opadach sniegu, oczyszczam miejsce gdzie parkuje ze zamarznietych bryl sniegu, po to by nie uszkadzac dolnych partii nadwozia, niestety inni maja to gdzies, i ryja autami rwiac owiewki i inne plastiki, ale gdy wyjade, od razu jest kukulka chetna na czyste od sniegu miejsce, choc obok jest wiele pustych ale zapackanych sniegiem miejsc. Sepow i leni nie brakuje,wiec z tad moj pomysl.
~do 11,09 2-08-2014 16:50
Szkoda ze ten " inny inwalida "nic nie zrobił aby takie miejsce było
~ 2-08-2014 17:55
" ustalenie właściciela gruntu" ? a kto sprzata, zarzadza zbiera oplaty za parkowanie? jaki to kłopot ? w geodezji nie ma informacji czyja to działka? :-(
~KRECIK 2-08-2014 18:47
SZACUN
~faflik 2-08-2014 21:55
Kolejny "sukces" Rady Cieplic pod wodzą imć Kaflika.
~ 2-08-2014 23:38
Na tym osiedlu brakuje miejsc parkingowych bo jest ich za mało a te które są zajmują stare graty, które nie jeżdża. Ktoś powiniem zrobić z tym porządek.
~gluś 3-08-2014 8:18
Pani Ania Bałkowska to wyjątkowa osoba, na którą zawsze można liczyć :)
~Iza 3-08-2014 20:49
osiedle XX lecia.,to enklawa starszych,schorowanych ludzi.I nie ma nawet punktu aptecznego...Chorzy musza udac sie do centrum Cieplic,I gdzie szacunek do starosci,chorych.czesto samotnych ludzi..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group