Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8630
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spełniło się marzenie chorej ciepliczanki

Sobota, 2 sierpnia 2014, 10:33
Aktualizacja: Niedziela, 3 sierpnia 2014, 8:40
Autor: Angela
Jelenia Góra: Spełniło się marzenie chorej ciepliczanki
Fot. Angela
– Bez samochodu nigdzie się nie ruszam, bo przejście nawet kilkunastu metrów to dla mnie prawdziwy, bolesny koszmar – mówi Helena Popis z Osiedla XX–lecia w Cieplicach, która chodzi dzięki endoprotezie i oczekuje na operację drugiej nogi. Przez rok prosiła różne instytucje o wydzielenie przed jej blokiem miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej. Przeszkodą było ustalenie właściciela gruntu. – Pomogła mi pani Anna Bałkowska z Rady Cieplic, za co jestem jej ogromnie wdzięczna – mówi ciepliczanka.

Miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej przed blokiem nr 7 przy ulicy XX-lecia w Cieplicach zostało wydzielone w ostatnich dniach.

- Patrzyłam przez okno jak panowie malują miejsce parkingowe i czułam się taka szczęśliwa – mówi ciepliczanka. – Dotychczas znalezienie miejsca postojowego obok tych bloków było nie lada sztuką, a zostawianie samochodu dalej od domu wiązało się z koniecznością bolesnego maszerowania. Dla ludzi zdrowych może się to wydawać przesadą, ale dla osoby cierpiącej – to szara i prawdziwa rzeczywistość – dodaje Helena Popis.

Kobieta cierpi na zwyrodnienie stawów. Latami próbowała się rehabilitować, ale okazało się, że jedynym ratunkiem były endoprotezy. – Jedną już mam, druga endoproteza zostanie mi wszczepiona we wrześniu br., bo moje stawy są w takim stanie, że nic innego nie wchodziło w grę – mówi jeleniogórzanka.

- Nie mogę chodzić, nie jest w stanie dojść do przystanku autobusowego. Gdyby nie samochód, byłabym zamknięta w domu, dlatego stworzenie dla mnie tego miejsca parkingowego to spełnienie marzenia. Jestem bardzo wdzięczna pani Ani Bałkowskiej. Nie wiem jak ona tego dokonała, ale dziękuję jej z całego serca – dodaje Helena Popis.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
187
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
24%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group