Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 4388
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spektakl "Na otwartym sercu" oklaskiwany w Łodzi

Czwartek, 19 października 2017, 12:29
Autor: UM
Jelenia Góra: Spektakl "Na otwartym sercu" oklaskiwany w Łodzi
Fot. Użyczone/ZTA
Zdrojowy Teatr Animacji powrócił niedawno z Festiwalu Animacji Filmowej i Teatralnej organizowanego w Łodzi, w ścisłej współpracy z Łódzką Szkołą Filmową. Zaprezentował tam jedno ze swoich przedstawień, spektakl kabaretowy „Na otwartym sercu”.

- To było dla nas ważne spotkanie i konfrontacja artystyczna – powiedział Bogdan Nauka, dyrektor ZTA w Cieplicach. – Zebraliśmy znakomite recenzje, nasz spektakl będący połączeniem animacji wielkich kukieł i gry aktorów był odbierany ze sporym aplauzem, a wyrazy życzliwości przekazywali nam nie tylko jurorzy, ale też – co szczególnie wysoko cenimy – widzowie.

- Ten festiwal był dla nas również okazją do podpatrywania innych. Eksperymenty animacyjne bowiem są rozgrywane w rozmaity sposób i ta sztuka wciąż zyskuje na środkach wyrazu. Ze szczególnym zainteresowaniem oglądaliśmy m.in. spektakl, w którym jedną, niezbyt wielką, bo ok. 30 cm wysokości kukiełkę animowało… 5 osób! Można sobie wyobrazić, jak precyzyjne były jej ruchy, ale też jaki był wokół niej tłok, bo przecież nie wszyscy aktorzy mogli przy niej pracować w pozycji stojącej. Myślę, że nasze obserwacje uda się nam wykorzystać także w naszej pracy w Jeleniej Górze - dodał dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group