Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 4596
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Spektakl komediowy “enVouge” w Karpaczu

Wtorek, 3 czerwca 2014, 8:11
Aktualizacja: 8:13
Autor: Elster
Karpacz: Spektakl komediowy “enVouge” w Karpaczu
Fot. Organizator
21 czerwca (w sobotę) o godz. 20.00 na Scenie Teatralnej Hotelu Gołębiewski w Karpaczu będzie można obejrzeć spektakl impresaryjny “enVouge” w oparciu o tekst “Vogue” pióra Katarzyny Ostrowskiej, w reżyserii Piotra Grabowskiego. Producentem jest Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie oraz Agencja Artystyczna Beaty Kawki, a pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia firma EMY.

“enVouge” zajął trzecie miejsce w drugiej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych “Sztuka plus komercja” w Siedlcach w kategorii “najlepszy spektakl”, a Piotr Grabowski na tymże festiwalu zdobył drugie miejsce w kategorii “najlepsza reżyseria”. W głosowaniu Internautów na najlepszą aktorkę festiwalu “Sztuka plus komercja”, trzecie miejsce zajęła Daria Widawska, która w “enVouge” gra postać przebojowej Lucy.

Jest to pierwsza reżyseria aktora Piotra Grabowskiego, absolwenta krakowskiej PWST. Pierwszych kilkanaście sezonów spędził w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, a potem w krakowskim Teatrze Starym. Po przeniesieniu się do Warszawy grał w teatrach: Dramatycznym i Narodowym. Ma w swym dorobku m.in. rolę Płatonowa, Gustawa-Konrada, Sebastiana w “Wieczorze Trzech Króli” Williama Shakespeare'a i ogrodnika w “Lunatykach” Hermanna Brocha. Występował w spektaklach Krystiana Lupy, Jerzego Jarockiego, Jerzego Stuhra, Kazimierza Kutza, Mikołaja Grabowskiego, Jana Klaty i Agnieszki Glińskiej. Na dużym ekranie zadebiutował w 1994 roku w filmie Waldemara Szarka “Oczy niebieskie”. Popularność przyniosła mu postać Walerka w ekranizacji “Sławy i chwały” oraz takie seriale jak “Kryminalni”, “Odwróceni”, “Tajemnica twierdzy szyfrów”, “Dom nad rozlewiskiem”, “M jak miłość” czy “Barwy szczęścia”.

“En vogue” w dosłownym tłumaczeniu oznacza “mieć wzięcie”, czyli “być w modzie”, “być na czasie” albo “być na topie”. Jednak zabarwienie emocjonalne lokuje to określenie nieco wyżej - w kierunku “dobrego tonu”, “elegancji” i “światowego stylu”. “Vogue” to słynny francuski magazyn dla pań, którego okładka jest marzeniem wszystkich sław i w ogóle kobiet.

Główną bohaterką jest 42-letnia Dana (w tej roli Beata Kawka), nie pozbawiona urody, inteligentna, błyskotliwa i niezależna, ale samotna archeolożka, profesorka Yale Uniwersytetu, która cierpi na kompleks “królowej matki” i chce zerwać z własnym DNA. Jej przeciwieństwem jest przebojowa przyjaciółka Lucy (Daria Widawska), wzięta koroner i matka 21-letniego syna. Lucy szuka dla Dany partnera. Przypadkowym i „słabej jakości” wielbicielem Dany staje się nieoczekiwanie młody Fryderyk (Kamil Pruban), znaleziony pod drzwiami na wycieraczce, w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Misję Lucy komplikuje nieoczekiwany przyjazd despotycznej matki Dany - Addison (Elżbieta Zającówna), zwanej pieszczotliwie - pani Dexter.

“enVouge” to przewrotna, słodko-gorzka, a momentami liryczna opowieść z wątkiem kryminalnym, komedia szyta na miarę przewrotności kobiecej natury o singielce - nie bardzo wiadomo, z wyboru czy z konieczności, czyli po prostu dlatego, że tak a nie inaczej ułożyły się jej losy. Lekka z pozoru, dowcipna “piankowa” fabuła, opowiedziana z oczywistym przymrużeniem oka - a jednak bardzo aktualna, bardzo “na czasie”.

Ceny biletów: 70 i 90 zł. Rezerwacja telefoniczna: 533-509-857, e-mail: scenateatralna@gmail.com, rezerwacja internetowa: http://www.kupbilecik.pl/impreza-3310-envogue.karpacz.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group