Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6041
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Specyficzne tureckie kino w Książnicy Karkonoskiej

Piątek, 31 marca 2017, 12:50
Aktualizacja: 12:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Specyficzne tureckie kino w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Przemek Kaczałko
Po pierwszym pokazie tureckiego kina w Książnicy Karkonoskiej apetyty widzów były bardzo rozbudzone. W minioną środę (29.03) jeleniogórzanie mieli kolejną okazję obcować z inną kulturą prezentowaną w filmie pt. „Budując łódki z arbuzowych skórek” (Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak) w reż. Ahmeta Uluçaya.

W lutym zaprezentowano film „Miłość to dzieło przypadku”, który trafił w gusta Czytelników tureckich powieści. Ze znacznie słabszymi odczuciami opuszczali salę konferencyjną widzowie, którzy zdecydowali się na marcową przygodę z kinem znad Bosforu. Dramat z 2004 roku opowiadał historię dwóch chłopców (jeden praktykuje u sprzedawcy arbuzów, drugi u fryzjera) o różnych charakterach, mieszkających w wiosce Tepecik, których łączy jedna pasja: kinematografia. Ich największe marzenie to skonstruowanie projektora i wyświetlanie filmów. Mimo że chłopcy napotykają wiele przeszkód w realizacji tego marzenia, nie zamierzają się poddawać. Istotnym wątkiem charakterystycznym dla tureckiego kina była też miłość.

Jak podkreślają organizatorzy, kolejne seanse będą znacznie lepsze, więc już zapraszają na spotkanie w kwietniu. Wyjątkowo odbędzie się ono dwukrotnie – 18 kwietnia (godz. 17:00) gościem będzie Waldemar Wilk z Dyskusyjnego Klubu Filmowego, który opowie najpierw o współczesnym kinie tureckim, a z uwagi na termin zbliżony do świąt, po raz drugi film „Mój ojciec, twój syn” zostanie zaprezentowany 17 maja. Kolejne seanse odbędą się już zgodnie z założeniami, czyli w każdą ostatnią środę miesiąca o godz. 17:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group