Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6161
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków: Spartakiada w Miłkowie

Czwartek, 28 listopada 2019, 8:49
Aktualizacja: Środa, 4 grudnia 2019, 12:24
Autor: Przemek Kaczałko
Miłków: Spartakiada w Miłkowie
Fot. użyczone
W środę (26 listopada 2019 r.) w Miłkowie odbyła się impreza integracyjna dla dzieci i młodzieży z różnych środowisk, której towarzyszyło hasło: "na boisku wszyscy jesteśmy tacy sami, bo wszyscy podobnie cieszymy się z sukcesów i tak samo odczuwamy gorycz porażki".

W Spartakiadzie uczestniczyli: przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej "Junior" w Miłkowie, Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, Domu Dziecka im. Marii Konopnickiej w Szklarskiej Porębie, Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach, Klubu Rotary Jelenia Góra Cieplice oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Stanisława Marusarza w Miłkowie.

Łącznie w zawodach wystartowało 28 osób, które zostały podzielone na cztery 7-osobowe drużyny. W każdej drużynie występował minimum jeden reprezentant każdej z placówek. Grupami opiekowali się zawodnicy stowarzyszenia TKKF Milanos, którzy byli trenerami swoich podopiecznych - pomagali młodzieży, podczas wykonywania ćwiczeń. Jako drużyna Milanos przedstawiali razem każde ćwiczenie uczestnikom.

Po uroczystym przywitaniu drużyn, specjalnych gości i rozdaniu pamiątkowych koszulek odbyła się rozgrzewka. Następnie drużyny wzięły udział w 4 konkurencjach:
- "Szybko podaj mi piłkę": zawodnicy stali w rzędzie jeden za drugim w rozkroku, podawali sobie piłkę między nogami. Pierwszy po podaniu piłki przebiegał na koniec kolejki i tak do końca sali,
- "Sztafeta rzut do celu": zawodnicy rzucali woreczkami do wyznaczonych punktów i przebiegali przez drabinkę koordynacyjną,
- "Sztafeta bieg z piłeczką": zawodnicy pokonywali slalom z piłeczką położoną na rakietce do tenisa,
- "Sztafeta przejdź pod mostem": zawodnicy leżąc na brzuchu robili mostek przepuszczając pod sobą pierwszą z brzegu osobę. I tak jeden za drugim aż do końca hali.

Po wymagających ćwiczeniach integracyjnych nadszedł czas na chwilę odpoczynku. Uczestnicy Spartakiady zebrali się w kręgu i podziwiali pokaz sportów walki przygotowany specjalnie dla nich przez Jeleniogórski Klub Shidokan Karate. Po pokazie, każdy z uczestników Spartakiady boksował chwilę z zawodnikiem sztuk walki. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy breloczek w kształcie rękawicy bokserskiej. Pokaz i możliwość "wyżycia się" na zawodnikach bardzo spodobały się młodzieży - opowiada Łukasz Zieliński.

Po treningu bokserskim nadszedł czas na poczęstunek i regenerację sił - po pysznej pizzy przystąpiono do drugiej części Spartakiady. Na początku odbył się pokaz tańca wykonany przez dziewczynki z Domu Dziecka ze Szklarskiej Poręby, do tańca przyłączyli się wszyscy uczestnicy spartakiady. Następnie drużyny zagrały w dwa ognie. Zabawa ta sprawiła dużo radości i uśmiechu zwłaszcza wśród opiekunów drużyn. Wszyscy zawodnicy otrzymali coś słodkiego w nagrodę. Zawodnicy cały czas dopytywali się o coś z czego słynie Milanos, czyli siatkówkę. Spełniając ich oczekiwania na koniec każda drużyna poodbijała w kółku wraz ze swoim trenerem. Młodzież dostała cenne uwagi jak prawidłowo ustawiać się i odbijać. Po wspólnej zabawie nadszedł czas na oficjalne zakończenie - relacjonuje przedstawiciel TKKF Milanos.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątki. Koszulki upamiętniające Spartakiadę, pamiątkowy medal, worek treningowy, grę planszową i inne gadżety.

Twoja reakcja na artykuł?

14
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group