Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8443
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sparingi międzyklubowe Oyama i Kyokushin

Czwartek, 5 marca 2015, 20:39
Aktualizacja: 20:47
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Sparingi międzyklubowe Oyama i Kyokushin
Fot. użyczone
W sobotę, 28 lutego w Jeleniej Górze, w głównym Dojo JK OYAMA "Hufiec" odbyły się II sparingi międzyklubowe Oyama i Kyokushin. Celem tych
spotkań jest wymiana doświadczeń pomiędzy zawodnikami i zawodniczkami oraz podniesienie poziomu walki sportowej. Był to także etap przygotowań jeleniogórzan do Mistrzostw Polski Zachodniej (Region) w kumite, które odbędą się 28 marca w Legnicy.

Udział w sparingach wzięło około 30 zawodników z klubów: Oyama Karate Jelenia Góra (shihan Rafał Majda 5 dan) oraz Kyokushin Tezuka z Wałbrzycha (shihan E. Stanisławek 6 dan) i Strzegomia (sensei Daniel Melcarek 3 dan). Ze względu na panującą epidemię grypy nie dotarli niestety zawodnicy z Kamiennej Góry i Lubawki.

Walki odbywały się na zmianę w systemie dwuminutowych rund osobno dla kategorii wiekowych juniorów i seniorów. Trening przeznaczony był dla juniorów od 13 do 14 lat oraz seniorów powyżej 18 lat. Spotkanie jak i same walki przebiegły w bardzo przyjaznej atmosferze wspólnej wymiany doświadczeń pomiędzy klubami.

Kolejne, trzecie i ostatnie w tym sezonie sparingi planowane są na 25 kwietnia w Kamiennej Górze (sensei Łukasz Mazur 2 dan). Będą one
również etapem przygotowań do startu w najważniejszych zawodach tego roku: Otwartym Pucharze Europy OYAMA IKF oraz Mistrzostwach Polski OYAMA PFK w Kumite.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group