Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6107
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spalarnia odpadów w Mysłakowicach?

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Sobota, 24 marca 2012, 8:34
Aktualizacja: Niedziela, 25 marca 2012, 8:38
Autor: Accipiter
Jedenaście ofert złożonych w przetargu na budowę spalarni odpadów na Dolnym Śląsku zgłosiło kilkanaście gmin, w tym także Mysłakowice.

Aktualny stan przygotowań do budowy spalarni odpadów komunalnych prezentowali wczoraj (w piątek, 23 marca) urzędnicy marszałka województwa. Władze województwa ogłosiły plan gospodarki odpadami na kolejne pięć lat.

Budowa spalarni to jedna z największych inwestycji, realizowanych z wykorzystaniem funduszy unijnych. Z inicjatywą wyszły samorządy oraz prywatne firmy.

Planowo jedna z dolnośląskich spalarni ma powstać na terenie Mysłakowic i zacząć przyjmować pierwsze tony śmieci. Lokalizacje spalarni wkrótce trafią do konsultacji społecznych. Póki co, z mieszkańcami na ten temat nikt jeszcze nie rozmawiał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~qwertyy 24-03-2012 10:58
Spalarnia ma sens tylko tedy gdy mieszkancy naucza sie starannie segregowac smieci. Nowoczesne spalarnie dostosowane sa rowniez do niszczenia odpadow medycznych i spalania zwlok.
~Kowarzanin 24-03-2012 11:02
W pobliżu kurortów i Karkonoskiego Parku Narodowego nic nie jest tak potrzebne, jak spalarnia odpadów komunalnych. Lepiej niech się spali ze wstydu ten, który wpadł na taki pomysł. Ostatnio czytałem, że Polacy wybierają sobie d...li, którzy później nimi rządzą i teraz już jestem pewny, co autor miał na myśli.
~xyzII 24-03-2012 12:32
10,58> przy spalarni jest sortownia, są nowe miejsca pracy! Segregacja jest wskazana! Co do kremacji ciał to nie masz racji ,kremacja TAK ale w innym miejscu i GODNIE! A tak nawiasem to kiedy w Jeleniej powstanie miejsce na urny, hektary sią kurczą
~Red Like 24-03-2012 12:36
W centrum Wiednia stoi spalarnia śmieci i jest ok
~Andrzej111 24-03-2012 12:54
pewnie chodzi o konkretne miejsce czyli przy wysypisku w kostrzycy zbudują tą spalarnie.
~ona 24-03-2012 13:15
Spalarnia mile widziana, przy zastosowaniu odpowiednich filtrów jest bezpieczniejsza niż kominy domów w kotlinie. Ja bym tylko chciała wiedzieć, gdzie aktualnie wędrują posortowane przez mieszkańców śmieci. Droga Jelonko, proszę o obszerny artykuł w tym temacie! W okolicy nie ma sortowni, więc gdzie są składowane???? Na ogólnym wysypisku pod Śnieżką?? Przekonajcie mnie, że naprawdę warto zapełniać pojemniki - sortuję, ale mam coraz więcej wątpliwości.
~ja 24-03-2012 13:16
to chyba żart jakiś. Ja chce w żyć w zdrowym środowisku a nie co chwile jakieś chory pomysły rodzą się w gminie Mysłakowice. Najpierw wysypisko śmieci dzięki któremu nie da rady wyjść na dwór najczęściej jesienią bo tak j*bie a teraz spalarnia. Dajcie ludziom żyć. Teraz to dopiero nowotwory będę się szerzyć. Rozwijajcie turystykę bo tak tu ładnie a nie zasmradzajcie i nie trujcie życia.
~zzz 24-03-2012 14:51
W samym centrum Wiednia jest spalarnia śmieci. Jest pięknym obiektem architektury, cieszy się jako atrakcja turysteczna, nikomu nie przeszkadza.
~Szymek 24-03-2012 17:16
Tak to wysypisko w Scięgnach nie wiem dlaczego piszą że w mysłakowicach ale powiem wam że tam jest gechenna każą pracownikom ochrony zbierać smieci jakby byli pracownikami gospodarczymi
~Pioter 24-03-2012 17:25
A ja sie nie zgadzam nam za kare że nie zbieramy folje zabrano telewizor jak dzieciom to ja sie też nie zgadzam
~anonymouse 24-03-2012 18:58
niech się władze gminy spalą ze wstydu. Otulina parku krajobrazowego i spalarnia śmieci. No trzeba mieć fantazję.....
~jano 24-03-2012 19:34
Tak RED LIKE ma racje stoi w samym centrum i nic nie czuc,a drugoa za DUNAJEM zaraz na granicy ogromnej dzielnicy.Rafineria stoi na granicy miasta i jakos to wszystko funkcjonuje i nikt nosow nie zatyka. Tylko bez paniki a K.P.N. jest troche dalej i nic mu sie nie stanie. Diabel wie co nasi sasiedzi za miedza maja i czy czasami niuch nie idzie z tamtej strony.Pozdrawiam
~Bishkopt 24-03-2012 21:08
Oby tylko pomysł wypalił! Wreszcie jakaś rozsądna inicjatywa! Termiczne unieszkodliwianie odpadów jest ideą przyszłościową i jak najbardziej bezpieczną dla środowiska i mieszkańców! Spalarnie muszą spełniać bardzo restrykcyjne wymogi w kwestii emisji- trzeba tylko umiejętnie przeprowadzić cały proces konsultacji społecznych, jakieś akcje uświadamiające mieszkańców którzy z niewiedzy i wynikających z niej obaw będą pewnie protestować... Apeluję zatem do wszystkich młodych - uświadamiajcie swoich rodziców/ dziadków - dla których spalarnia to czyste zło, że nowoczesne spalarnie są Polsce potrzebne!
~Bishkopt 24-03-2012 21:10
Oby tylko pomysł wypalił! Wreszcie jakaś rozsądna inicjatywa! Termiczne unieszkodliwianie odpadów jest ideą przyszłościową i jak najbardziej bezpieczną dla środowiska i mieszkańców! Spalarnie muszą spełniać bardzo restrykcyjne wymogi w kwestii emisji- trzeba tylko umiejętnie przeprowadzić cały proces konsultacji społecznych, jakieś akcje uświadamiające mieszkańców którzy z niewiedzy i wynikających z niej obaw będą pewnie protestować... Apeluję zatem do wszystkich młodych - uświadamiajcie swoich rodziców/ dziadków - dla których spalarnia to czyste zło, że nowoczesne spalarnie są Polsce potrzebne!
~brak słów 24-03-2012 21:41
"Pioter" matko jedyno,co Ty bierzesz! Co za bełkot! A w domu wszyscy zdrowi? Stanisław Lem dobrze powiedział.
~Autor 24-03-2012 22:53
Na co komu ta spalarnia? Budowa nietrującej spalarni odpadów to potężne koszty!! Wybudowanie jednej tylko spalarni to kilkaset milionów złotych za jeden zakład (przykład projekt krakowskiej- około 650 mln. zł.). I wcale nie jest tak, że mniejsze zakłady kosztują mniej, bo w przeliczeniu na tonę mocy przerobowej potrafią być nawet 2x droższe od dużych. Po drugie spalarnia jest wrogiem recyklingu, bo im więcej tworzyw sztucznych i papieru, tym większa wartość opałowa odpadów, czyli mniejsze koszty spalania! Po trzecie w 2020 roku części tych spalarni po prostu może zabraknąć odpadów do spalania ze względu na wymóg odzyskiwania 50% wagi tworzyw i papieru jaki wtedy ma wejść w życie! Zaś, żeby spalarnia miała sens ekologiczny i ekonomiczny musi mieć PEŁNE obłożenie 7 dni w tygodniu, 24h/dobę!
~aa 24-03-2012 23:34
rozsądna inicjatywa? niech mnie ktoś nie rozmiesza. Ciekawe czy chociaż jeden z pozytywnych komentarzy na temat spalarni pisze osoba zamieszkała gminę Mysłakowice? Nie wydaje mi się,żeby taka osoba była, a jeśli jest taka to pewnie z dala mieszka od np. śmietniska. Pomieszkajcie albo zapytajcie się np osób mieszkających blisko śmietniska o "pachnącą bryzę ze śmietniska" mmm można oddychać pełną piersią takie "świeże powietrze". Może niech gmina zbuduje jeszcze elektrownię jądrową albo w ogóle co ma się szarpać niech zrówna całą gminę z ziemią i będzie spokój.
~arra 25-03-2012 0:40
Spalarnia owszem lecz nie w Kotlinie !!! Przy stojącym powietrzu jak ostatnio - ŻADNE filtry ani dopalacze nie pomogą!!! Pozbyliscie się Celwiskozy a chcecie nowego śmierdziela postawić ??????????????????? >>>>LUDZIE !!!! MYŚLCIE - TO NIE BOLI !!!!!
~wieslawa 25-03-2012 9:24
żeby nie było tak jak z budową ka...lizacji ,ze teraz mamy opłaty za wodę i ścieki najdroższe w Polsce.
~wieslawa 25-03-2012 9:25
żeby nie było tak jak z budową ka...lizacji ,ze teraz mamy opłaty za wodę i ścieki najdroższe w Polsce.
~Autor 25-03-2012 12:46
Według hierarchii postępowania z odpadami (pochodzi ona z dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z dnia 19 listopada 2008 r) spalanie odpadów jest przedostatnią metodą postępowania z odpadami! Gorsze jest tylko składowanie. Do tego jest jedną z najdroższych, według studiów wykonalności projektowanych spalarni tylko ta planowana w Warszawie będzie opłacalna, do reszty trzeba będzie dołożyć. W cywilizowanym świecie termiczna utylizacja stanowi uzupełnienie innych metod gospodarowania odpadami, a nie odwrotnie! Skutkiem budowy tylu instalacji będą kilkukrotne podwyżki stawek za wywóz odpadów, no ale samorządowcy będą mieć problem z głowy, a reszta ich nie obchodzi...
~AB 17-03-2017 15:23
Spalarnia w Mysłakowicach??? Stanowczo protestuję. W otoczeniu nowych osiedli domków jednorodzinnych? Co za głupota. Gmiana Mysłakowice jest w otulinie Parku Karkonowskiego, więc jak mozna budowac coś tak potwornego, głośnego i smierdzącego w takim miejscu. To zabije wszelką turystykę na tym terenie. Dolina Pałaców i Ogrodów zamieni się w śmierdzące śmieciowisko. Mnóstwo samochodów cięzarowych jeżdzących między wiejskimi gospodarstwami i agroturystykami zakłóci spokój i normalne życie Czy naprawdę nie ma już innych miejsc na takie przedsięwzięcia? Dziwie się radnym tej gminy, że w ogóle wzięli coś takiego pod uwagę. Swietnie rozwijająca się gmina ( rewitalizacja parku, remont przedszkola, nowa przychodnia, napływowi mieszkańcy, agroturystyki, stajnie itp.)szykuje sobie samobójczy strzał!
~Jan 24-03-2017 14:23
Ani wójtowie ani burmistrzowie miast nie są uczciwi wobec mieszkańców, którzy desygnowali ich na ten urząd.W Scięgnach miało być wysypisko odpadów stałych a było jak zwykle czyli gorzej niż źle.Przyjmowali płynne i trujące odpady z Niemiec!Wypierali się ale smród nad Ścięgnami świadczył o lewych praktykach. Jak wieźli te smrody to za samochodem lała się śmierdząca smuga odpadów.Monity i skargi a nawet ściągnięcie mediów nie na wiele się zdały. Dlatego teraz NIE dla Spalarni Osiągna zgodę mieszkańców i znów zacznie sie smród nad Ścięgnami. Chyba nazwiemy się " Ścięgny pod śmierdzącą i trującą chmurą"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group