Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 2768
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sobieszów będzie miał trasę nartorolkową

Wtorek, 17 lipca 2012, 6:45
Aktualizacja: 6:47
Autor: Angela
Powstanie nowa dwukilometrowa trasa nartorolkowa w Sobieszowie, na którą obecnie ogłoszono konkurs. Inwestycja była niełatwa do zaplanowania, bowiem planiści musieli uwzględnić, że trasa przebiega po terenie KPN oraz obszarze „Natura 2000”. Zakończenie budowy zaplanowano na czerwiec 2013.

Ta inwestycji jest kontynuacją współpracy Jeleniej Góry i niemieckiego miasta Boxberg, z którym już od kilku lat współpracujemy. Zgodnie z zapowiedziami, że będziemy starać się możliwie równomiernie rozwijać wszystkie osiedla Jeleniej Góry – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Miasta – tym razem lokujemy inwestycję w Sobieszowie. Będzie to ok. dwukilometrowa trasa, o szerokości ok. 3 m, przeznaczona głównie dla rolkarzy, nartorolkarzy, ale też innych miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu.

Przy trasie wydzielone są miejsca parkingowe dla ludzi dojeżdżających samochodami, powstaną obiekty tzw. małej architektury, ale najbardziej okazałym będzie budynek Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej, nowocześnie wyposażony, z instalacją solarną, itp.

- Chcemy przełamać stereotyp, że Sobieszów to wyłącznie Chojnik i nic poza tym – powiedział Marcin Zawiła. - Sobieszów, położony między Cieplicami i Jagniątkowem jest bardzo ważnym elementem całości oferty turystyczno-rekreacyjnej miasta - dodał.

Tę tezę potwierdza czwartkowa (12.07) wizyta w Jeleniej Górze wiceministra środowiska, Janusza Zalewskiego, Głównego Konserwatora Przyrody, który podpisał przy udziale Andrzeja Raja, dyrektora KPN i Huberta Papaja, zastępcy prezydenta miasta list intencyjny w sprawie przejęcia przez Park b. pałacu Schaffgotschów w Sobieszowie. Ma tam powstać centrum edukacyjne podobne, jak w Szklarskiej Porębie. Do niedawna pałac służył jako siedziba Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych. Ministrowi towarzyszyła dyrektor departamentu leśnictwa, Nina Dobrzyńska, bowiem rozmawiano także o szerokim spectrum problematyki lasów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group