Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7843
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Śnieżny poniedziałek”

Wtorek, 2 kwietnia 2013, 9:22
Aktualizacja: Środa, 3 kwietnia 2013, 7:42
Autor: Angela
Jelenia Góra: „Śnieżny poniedziałek”
Fot. Anna Panek
Takiego lanego poniedziałku, jak wczorajszy (01.04) nie było już dawno, a wszystko przez prima aprilisowy żart, którego mieszkańcom Jeleniej Góry i regionu zrobiła… pogoda. Zamiast słonecznych promieni, sypnęło śniegiem. Jeleniogórzanie nie lali jednak ani wody, ani łez, ale zabrali się za… lepienie śnieżnego zająca z pisankami.

Na taki pomysł wpadła między innymi rodzina pana Artura z ul. Krasickiego w Jeleniej Górze. Zamiast tradycyjnego dyngusa rodzice Iwona i Artur oraz dzieci Krzyś i Hubert zabrali się do lepienia około dwumetrowego zająca. Zajęło im to niespełna godzinę, a efekt, jak widać na zdjęciu, jest imponujący.

- U nas w rodzinie zawsze była tradycja lepienia ze śniegu różnych zwierząt – mówi Artur. – W latach poprzednich były słonie, niedźwiedzie, ale w tym roku nie mogliśmy nie ulepić zająca – dodaje jeleniogórzanin.

Wczoraj też na poszukiwanie dyngusowych tradycji wybrała się nasza fotoreporterka. Co znalazła? Wyludnione przez zimno ulice, pusty Plac Piastowski, zamarznięte akweny i jednego, kilkuletniego "rodzynka"… z wodnym pistoletem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group