Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7542
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Śmiercionośne fajerwerki

Poniedziałek, 17 grudnia 2007, 11:41
Aktualizacja: Wtorek, 18 grudnia 2007, 7:48
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Śmiercionośne fajerwerki
Fot. Archiwum
Mieszkanka Jeleniej Góry upiła się i odpaliła w mieszkaniu wojskową petardę. Raca eksplodowała jej w dłoni. Kobieta o mało nie straciła tej części ciała. Uratowali ją lekarze. Lekkomyślnej pani grozi kara do trzech lat więzienia.

To smutny początek sezonu na fajerwerki. Co roku w okresie świąteczno–noworocznym do lekarza trafiają setki osób z poparzeniami. Są też śmiertelne przypadki bezmyślnej i wybuchowej zabawy.

W minioną sobotę pijana jeleniogórzanka postanowiła zrobić sobie w pokoju pokaz sztucznych ogni. Policjanci wezwani na miejsce ustalili, że odpaliła wojskową petardę,. tzw. wojskowy środek pozoracji pola walki.
Próbowała wyrzucić ją przez drzwi balkonowe. Nie zdążyła. Petarda eksplodowała w ręce. Kobieta doznała ran szarpanych dłoni oraz poparzenia twarzy. Została przewieziona do szpitala. Pokrzywdzona miała 1,66 promila alkoholu w organizmie.

Jak się później okazało jeleniogórzanka miała w kieszeni jeszcze jedną taką „petardę”. Kobieta tego dnia piła alkohol w towarzystwie męża i jego kolegi. Wieczorem wyszła z domu, a kiedy wróciła trzymała w ręce wojskową racę.

Policja prowadzi postępowanie w kierunku narażenia innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi lekkomyślnej kobiecie kara do trzech lat więzienia.

– W związku ze zbliżającym się sylwestrem i hucznie obchodzonym Nowym Rokiem policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas używania materiałów pirotechnicznych. Lekkomyślność może zakończyć się tragicznie dla osoby, która niewłaściwe obchodzi się z tego rodzaju środkami, ale także dla osób postronnych – kwituje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group