Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 2670
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Smacznie na Placu Ratuszowym!

Piątek, 10 czerwca 2011, 9:48
Aktualizacja: 9:50
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Smacznie na Placu Ratuszowym!
Fot. Agrafka
Pracownicy sześciu jeleniogórskich restauracji zaprezentowali wczoraj na Placu Ratuszowym kunszt swoich kulinarnych umiejętności. Wielkie gotowanie w formie konkursu zostało zorganizowane w ramach projektu „Euroregionalne Młodzieżowe Mistrzostwa Kucharzy –Jelenia Góra 2011”. Trzydniowa impreza rozpoczęła się w środę.

„Euroregionalne Młodzieżowe Mistrzostwa Kucharzy –Jelenia Góra 2011”, rozpoczęły się 8 czerwca warsztatami dla młodych kucharzy z 10 szkół z całej Polski oraz dwóch drużyn z Czech. Wczoraj odbyła się konferencja pt.,,Nowoczesne kierunki kształcenia w zawodzie kucharza", oraz konkurs kulinarny dla lokalnych restauracji.

W konkursie jednogarnkowej potrawy udział wzięły restauracje Sorrento, Bistro 26, Metafora, Belfast, Piwiarnia Warecka i Arkadia. Okazało się, że kucharze każdej z nich gotują tak dobrze, że jury złożonemu z uczniów, pozostało tylko przyznać wszystkim restauracjom tytuł mistrza i pierwsze miejsce. Dyplomy wręczył Prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła.

- Euroregionalne Młodzieżowe Mistrzostwa Kucharzy –Jelenia Góra 2011 to konkurs nie tylko ogólnopolski, ale również międzynarodowy. Do mistrzostw przystąpiła młodzież polska z 10 szkół i uczniowie z dwóch szkół czeskich. Sama forma dzisiejszego konkursu jest niekonwencjonalna ponieważ młodzież przez dwa dni przechodziła bardzo intensywne warsztaty szkolące ich do przygotowania potraw z ryb słodkowodnych i morskich oraz ze skorupiaków. Dzisiaj to uczniowie przyjechali na Plac Ratuszowy, aby ocenić potrawy przygotowane przez zawodowych kucharzy i wszystkie ich tak bardzo zachwyciły, że postanowili przyznać pierwsze miejsce 6 restauracjom biorącym udział w wielkim gotowaniu – powiedziała Helena Kasperczyk, dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych w Sobieszowie.

Całość zakończą dzisiejsze Euroregionalne Młodzieżowe Mistrzostwa Kucharzy oraz Pokaz Barmański, które odbyła się w Zespole Szkół Przyrodniczo - Żywieniowych w Sobieszowie.

Projekt „Euroregionalne Młodzieżowe Mistrzostwa Kucharzy –Jelenia Góra 2011”został zrealizowany dzięki wsparciu Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group