Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 5726
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Słowiańska dusza Anny Marii Jopek

Wtorek, 19 lutego 2013, 9:26
Aktualizacja: Środa, 20 lutego 2013, 8:35
Autor: mea
Jelenia Góra: Słowiańska dusza Anny Marii Jopek
Fot. mea
Na wczorajszy (18.02.) koncert Anny Marii Jopek, która prezentowała swój najnowszy repertuar z płyty „Polanna”, przyszło do Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze wielu jej fanów, by wysłuchać m.in. oryginalnych interpretacji polskich pieśni ludowych. – Tylko słowiańska dusza może tak pięknie wykonać takie utwory, jak „Laura i Filon”, czy też „Dziś do ciebie przyjść nie mogę” – mówili jeleniogórzanie.

Anna Maria Jopek to artystka koncertująca na całym świecie. Po udanych występach w Niemczech, Meksyku, Portugalii, Irlandii czy na Ukrainie, w lutym 2013 roku artystka zaprezentowała swój nowy repertuar z najpiękniejszymi piosenkami o miłości oraz polskimi tematami z najnowszego albumu pt. „Polanna”. Artystka ma nowe spojrzenie na piękne i ważne momenty w dziejach polskiej muzyki, od Wacława z Szamotuł, przez stare pieśni ludowe, Stanisława Moniuszkę, Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego po Skaldów.

- Bardzo lubię Annę Marię Jopek, zawsze oglądam ją w telewizji, ale na jej koncercie byłam po raz pierwszy, gdzie dopiero usłyszałam jej nowy repertuar – powiedziała Maria Prymakowska, z Czernicy.

- Podobał mi się jej duet z Michałem Żebrowskim, piosenkarka świetnie interpretuje polskich wieszczy, również na tym koncercie pokazała polskiego ducha. Daje ogromną energię, głosem tworzy niesamowitą aurę, ma w sobie wiele magii – mówiła Małgorzata Pałka, również z Czernicy.

Na koncert przyszli nie tylko fani Anny Marii Jopek, ale również miłośnicy muzyki jazzowej. – Już po raz drugi jestem na koncercie Anny Marii Jopek, gdyż gościła w Jeleniej Górze z okazji jubileuszu Cieplic. Jest to utalentowana piosenkarka, jednak ja na co dzień słucham muzyki jazzowej, a akurat na tym koncercie akompaniowali jej wspaniali jazzmani, tym bardziej koncert wzbudził moje duże zainteresowanie – podkreślił Henryk Przybylak z Jeleniej Góry.

Na scenie artystce towarzyszyli najlepsi polscy muzycy: Robert Kubiszyn (bas), Paweł Dobrowolski (perkusja), Piotr Nazaruk (flety oraz głos), Krzysztof Herdzin (fortepian) oraz Marek Napiórkowski (gitara).

Warto podkreślić, że w zespole na gitarze akustycznej i klasycznej gra Marek Napiórkowski z Jeleniej Góry. Piosenkarka podziękowała ze sceny rodzinie gitarzysty obecnej na sali, za to że wychowali tak świetnego muzyka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group