Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 4014
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ślizgawica na ulicach

Wtorek, 15 grudnia 2009, 17:59
Aktualizacja: Środa, 16 grudnia 2009, 7:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ślizgawica na ulicach
Fot. TEJO
Niemal sparaliżowany przez uliczne lodowisko ruch w centrum miasta i kłopoty z wyjazdem poza jego granice – oto skutek wieczornego spadku temperatury, na który – zdaniem wielu kierowców – służby drogowe zareagowały za późno.

Fatalnie jeździ się w samym centrum Jeleniej Góry: ulicą Sudecką, Wojska Polskiego, Matejki – kilka tej treści telefonów dostaliśmy od wzburzonych kierowców. Rzeczywiście: z powodu oblodzonej nawierzchni ruch tymi traktami odbywał się w ślimaczym tempie. Spore, sięgające nawet godziny, opóźnienia mają autobusy MZK.

Nie lepiej było na rogatkach. Kłopoty z wyjazdem miasta drogą w kierunku Zgorzelca miały ciężarówki oraz tiry. Zdenerwowani kierowcy winą za wszystko obarczyli służby drogowe. Na centralnych ulicach miasta nie było widać nawet cienia piaskarek. Jednak były i takie miejsca, po których jeździło się bezpiecznie, choćby ulica Słowackiego.

Sytuacja zaczęła się powoli normalizować przez godziną osiemnastą. Piaskarki mają wyjechać na ulice i zlikwidować lodowisko. Na szczęście kierowcy nie szarżowali, nie doszło więc do groźniejszych zdarzeń drogowych. Odpowiedzialni za utrzymanie dróg podkreślają, że nie są w stanie w kilka minut zapewnić czarnych nawierzchni w całej Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group