Wtorek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 3051
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śledczy na basenie

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 23 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 23 września 2007, 13:06
Autor: ROB
Fot. ROB
Prokuratura wyjaśni sprawę dewastacji nieczynnego kąpieliska w Sobieszowie.

Śledczy nie udzielają informacji. Wiadomo jedynie, że doniesienie złożył jeden z mieszkańców, zaniepokojony zaniedbanym obiektem.
Basen jest nieczynny od blisko 10 lat. W tym czasie złodzieje rozkradli wszystko, co tylko się dało. Zniszczone są niecki, powyrywane metalowe płotki i barierki. Pisaliśmy o tym miesiąc temu. Maciej Bachowski, wiceprezes spółki Geoenergia, która dzierżawi ten teren od miasta obiecał nam, że posprząta.

– Naprawiliśmy ogrodzenie, skosiliśmy trawę – wymienia. Jak twierdzi, spółka złożyła już w wydziale architektury koncepcję zagospodarowania terenu i wystąpiła o decyzję o warunkach zabudowy. To jest konieczne, by rozpocząć prace.
Na terenie przy ul. Łazienkowskiej ma powstać nowoczesny kompleks z hotelem SPA, basenami krytym i otwartym. Łączny koszt tej inwestycji to ok. 20 milionów złotych. Skąd pieniądze? - Chcemy przekształcić Geoenergię w spółkę akcyjną i wystawić ją na giełdę – mówi Maciej Bachowski.
Jak stwierdził, prawdopodobnie już w styczniu zostaną wykonane 4 odwierty w poszukiwaniu źródła wody.

Na razie nie wiadomo, czy te plany dojdą do skutku. Wiele zależy od prokuratury i od... władz miasta. Te w lipcu wypowiedziały umowę dzierżawy spółce, ale po rozmowach z Maciejem Bachowskim, wstrzymały wykonanie tej decyzji. – Pan Bachowski rozpoczął współpracę ze znanym geologiem prof. Józefem Fistkiem. To dowód, że realnie myśli o budowie nowoczesnego kompleksu – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta. - Jeśli jednak nie będzie wywiązywał się z warunków umowy, wypowiemy ją i teren wróci do miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~woddy 23-09-2007 13:28
to sobieszowianin uprzejmie doniósł ,kapus jeden
~Sobieszowianin 23-09-2007 14:05
Zobaczymy, czy władze miasta z Panem Łużniakiem i Panem Otrębalskim zgodzą się na budowę nowoczesnego kompleksu z hotelem SPA, basenami krytymi o otwartym. Dla Sobieszowa to wielka szansa na rozwój turystyczny, bo Sobieszów ma wiele miejsc, które są godne odwiedzenia przez przyjezdnych turystów.
~ania 23-09-2007 14:23
Naprawili ogrodzenie??? Mieszkam obok i wiem, że nic takiego nie miało miejsca. A jeśli skoszenie trawy to ma być początek inwestycji to droga do jej ukończenia daaaleka. Basen wygląda strasznie – każdy kto mieszka w Sobieszowie o tym wie.
~Matylda 23-09-2007 14:29
Czego nie mówi się przed WYBORAMI –wszystko zrobimy i pieniądze też się znajdą, jednak jest wiele spraw zawieszonych w próżni.Zobaczymy po WYBORACH i czy dalej będą fundusze na rózne inwestycje w Jeleniej Górze jak nam wszytscy teraz obiecują.
~:p 23-09-2007 14:51
miejmy nadzieje ze cos w koncu zrobia z tym basenem ,przechodze kolo basenu codziennie i az zal patrzec na to co jest tam teraz!!
~do Sobieszowianina 23-09-2007 15:19
A co na to "szwagierka".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group