Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 9095
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śledczy na basenie

Niedziela, 23 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 23 września 2007, 13:06
Autor: ROB
Jelenia Góra: Śledczy na basenie
Fot. ROB
Prokuratura wyjaśni sprawę dewastacji nieczynnego kąpieliska w Sobieszowie.

Śledczy nie udzielają informacji. Wiadomo jedynie, że doniesienie złożył jeden z mieszkańców, zaniepokojony zaniedbanym obiektem.
Basen jest nieczynny od blisko 10 lat. W tym czasie złodzieje rozkradli wszystko, co tylko się dało. Zniszczone są niecki, powyrywane metalowe płotki i barierki. Pisaliśmy o tym miesiąc temu. Maciej Bachowski, wiceprezes spółki Geoenergia, która dzierżawi ten teren od miasta obiecał nam, że posprząta.

– Naprawiliśmy ogrodzenie, skosiliśmy trawę – wymienia. Jak twierdzi, spółka złożyła już w wydziale architektury koncepcję zagospodarowania terenu i wystąpiła o decyzję o warunkach zabudowy. To jest konieczne, by rozpocząć prace.
Na terenie przy ul. Łazienkowskiej ma powstać nowoczesny kompleks z hotelem SPA, basenami krytym i otwartym. Łączny koszt tej inwestycji to ok. 20 milionów złotych. Skąd pieniądze? - Chcemy przekształcić Geoenergię w spółkę akcyjną i wystawić ją na giełdę – mówi Maciej Bachowski.
Jak stwierdził, prawdopodobnie już w styczniu zostaną wykonane 4 odwierty w poszukiwaniu źródła wody.

Na razie nie wiadomo, czy te plany dojdą do skutku. Wiele zależy od prokuratury i od... władz miasta. Te w lipcu wypowiedziały umowę dzierżawy spółce, ale po rozmowach z Maciejem Bachowskim, wstrzymały wykonanie tej decyzji. – Pan Bachowski rozpoczął współpracę ze znanym geologiem prof. Józefem Fistkiem. To dowód, że realnie myśli o budowie nowoczesnego kompleksu – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta. - Jeśli jednak nie będzie wywiązywał się z warunków umowy, wypowiemy ją i teren wróci do miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
264
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
26%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group