Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: SLD traci radnego – Sarzyński do DRS?

Poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:14
Aktualizacja: Wtorek, 28 listopada 2017, 5:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: SLD traci radnego – Sarzyński do DRS?
Józef Sarzyński – po prawej, Robert Obaz – po lewej.
Fot. Przemek Kaczałko
Najbardziej doświadczony radny Rady Miejskiej Jeleniej Góry złożył rezygnację z członkostwa w Klubie Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Józef Sarzyński – bo o nim mowa – postanowił wstąpić w szeregi Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego, którego członkami są już inni jeleniogórscy radni.

W DRS działają Leszek Wrotniewski - były przewodniczący Rady Miejskiej, Piotr Miedziński - prezes KARR, szef Komisji Sportu oraz Alicja Szklarska. Najprawdopodobniej dołączy do nich Józef Sarzyński, który wszedł do rady po objęciu stanowiska zastępcy prezydenta miasta przez Piotra Paczóskiego, a wcześniej przez wiele kadencji zasiadał w miejskim Ratuszu z list SLD.

Informację potwierdza przewodniczący klubu radnych SLD Robert Obaz, który nie ukrywa, że było to zaskoczenie dla członków klubu, gdyż radny wcześniej nie sygnalizował takich zamiarów. - Przyjęliśmy to z rozczarowaniem. Józef Sarzyński przez wiele lat był w SLD, ale wydaje mi się, że to decyzja ambicjonalna. Patrząc po ruchach na scenie politycznej - Leszek Wrotniewski u Kukiza, Leszek Wrotniewski pierwszy rozgrywający w DRS - mam wrażenie, że chodzi o rozbicie komitetów, żeby każdy, kto ma zostać radnym, dostał "jedynkę" - powiedział Robert Obaz.

Z kolei Leszek Wrotniewski, dopóki formalności nie zostaną dopięte,nie potwierdza, ani nie zaprzecza naszym doniesieniom. Jednak przyznaje, że w Radzie Miejskiej powstanie klub radnych Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group