Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3578
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sławny napastnik patronem stadionu

Niedziela, 4 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 4 czerwca 2006, 10:27
Autor: rylit
Jelenia Góra: Sławny napastnik patronem stadionu
Fot. rylit
Imię Włodzimierza Lubańskiego nosi od soboty stadion przy ulicy Podchorążych w Jeleniej Górze. Na uroczystość przybył z Belgii sam bohater, mistrz olimpijski z 1972 roku i jeden z największych piłkarzy w historii polskiego futbolu.

Ten fakt upamiętnia okolicznościowa tablica. Odsłonili ją Włodzimierz Lubański, prezydent miasta Józef Kusiak oraz radny Zbigniew Ładziński, który jednocześnie jest prezesem gospodarującego stadionem KKS Jelenia Góra.

Tablicę poświęcił ks. prałat Józef Stec. Na uroczystości obecny był także były wicewojewoda jeleniogórski, Michał Leszczyński, miłośnik piłki nożnej.

Po oficjalnej uroczystości rozegrano mecz między byłymi zawodnikami KS Karkonosze i KS Górnik Wałbrzych. Przed spotkaniem uczczono minutą ciszy pamięć po zmarłym niedawno trenerze Kazimierzu Górskim.

Symbolicznym kopnięciem piłki ze środka boiska mecz rozpoczął Włodzimierz Lubański. Mimo że na boisku wśród zawodników włos srebrzył się obficie, piłkarze rozegrali 2 razy po 30 minut, strzelając 5 bramek.
Na murawie i na trybunach można było rozpoznać twarze zapisane w historii jeleniogórskiej piłki nożnej.

Włodzimierz Lubański oglądając mecz odpowiadał na pytania, rozdawał autografy. Można było nabyć książkę o tym znanym piłkarzu. Uroczystość zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Przypomnijmy, że Włodzimierz Lubański przyczynił się w 1973 roku do awansu „Orłów Górskiego” do rozgrywek Mundialu’74 w Niemieckiej Republice Federalnej. W meczu z Anglią w Chorzowie, wygranym przez Polaków, zdobył dwa gole. Niestety, z dalszej gry wyeliminowała Lubańskiego kontuzja. Reprezentacja Polski z Mistrzostw Świata w 1974 roku przywiozła srebrny medal (trzecie miejsce).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group