Czytających: 6188
Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Śląsk na obozie w Jeleniej Górze – po sparingu z Karkonoszami

Środa, 27 stycznia 2021, 19:55
W starciu juniorów starszych Karkonoszy Jelenia Góra (liga makroregionalna U19) ze Śląskiem Wrocław (Centralna Liga Juniorów U18), górą byli goście, którzy przebywają w naszym mieście na obozie organizowanym przez Sport Evo.

Czołowa ekipa rozgrywek juniorskich w Polsce korzysta z obiektów przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze, a w ramach obozu przewidziano dwa mecze sparingowe. Pierwszy - z juniorami starszymi Karkonoszy - został rozegrany w środę (27.01).

Trener Jacek Kołodziejczyk nie mógł skorzystać z Mikołaja Milewskiego, który w wyniku kontuzji będzie pauzować od 8 do 12 miesięcy. W trakcie meczu ze Śląskiem skręcenia kolana doznał Wojciech Galos, ale jego absencja potrwa kilka tygodni. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, choć to goście dwukrotnie znaleźli drogę do bramki biało-niebieskich, w tym druga padła w ostatniej akcji przed przerwą. Karkonosze były bliskie strzelenia gola, gdy piłka po strzale Sołtysiaka z kąta - trafiła w słupek. Po zmianie stron przyjezdni zdominowali grę i dołożyli dwa trafienia. Ostatecznie sparing z silnym rywalem zakończył się wynikiem 0:4.

Drugi mecz towarzyski juniorów Śląska zaplanowano na sobotę (30.01) o godz. 11:00, a rywalem wrocławian będzie lider seniorskich rozgrywek IV ligi, gr. zachodniej - Karkonosze Jelenia Góra.

Karkonosze Jelenia Góra (js) - Śląsk Wrocław U18 0:4 (0:2)

Karkonosze: Zakrzewski - Karmelita, Juszczczyk, Wolak, Woliński, Wiejak, Sołtysiak, Gil, Kulakowski, Siudak, Ranecki oraz Mieszała, Michalik, Tokarz, Nygbur, Matyszkiewicz, Kania, Galos.
Śląsk: Bulman (45' Sobolewski), Wiśniewski (45' Gerstenstein), Zawadzki (45' Michalski), Kozłowski, Stawny (67' Wiśniewski), Szmigiel (45' Kurowski), Hampel (45' Dachnowski), Jezierski (45' Dryja), Wysiński (45' Gryglak), Bartoń (45' Skowron), Jakubiak (45' Konstanty).

Gole dla Śląska zdobyli: Jakubiak, Wiśniewski, Dryja, Kurowski.