Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 10107
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Wtorek, 19 maja 2020, 10:01
Aktualizacja: Piątek, 22 maja 2020, 7:14
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Skwer Radiowej Trójki przetrwa?
Fot. KED
Bardzo martwią nas i niepokoją ostatnie wydarzenia wokół Programu Trzeciego Polskiego Radia – mówi kierująca referatem promocji w Urzędzie Miasta w Szklarskiej Porębie Agnieszka Rozenek. – Liczymy jednak, że z czasem sytuacja się unormuje i nasza długoletnia współpraca z tym radiem przetrwa – dodaje.

Wielu miłośników radia jest zbulwersowanych sytuacją związaną z unieważnieniem ostatniego notowania Listy Przebojów „Trójki”, w którym triumfowała piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”. Wydarzenie to sprawiło, że z pracy w tej stacji zrezygnowali Marek Niedźwiecki, Marcin Kydryński i Hirek Wrona. Nieco wcześniej w różnych okolicznościach z „Trójki” odeszli między innymi: Anna Gacek, Wojciech Mann, Wojciech Waglewski, Jerzy Sosnowski, Jan Chojnacki, Jan Młynarski.

Sytuacja w „Trójce” szczególnie odbierana jest w Szklarskiej Porębie, gdyż to miasto od wielu lat ściśle współpracuje z tą stacją. W 1999 r. Szklarska Poręba została oficjalnie mianowana Stolicą Programu Trzeciego Polskiego Radia. W tym samym roku jeden ze skwerów w centrum miasta otrzymuje nazwę „Skwer Radiowej Trójki”. Jego integralną częścią stała się Aleja Radiowych Sław.

W odróżnieniu od tej w Międzyzdrojach lub Łodzi, zamiast odcisków dłoni czy stóp dziennikarze Radiowej Trójki prezentują tam odcisk swoich ust. Tylko w Szklarskiej Porębie można zobaczyć usta: Artura Andrusa, Piotra Barona, Jacka Cholewińskiego, Grażyny Dobroń, Magdy Jethon, Piotra Kaczkowskiego, Tomasza Kowalczewskiego, Jolanty Kucharskiej, Wiktora Legowicza, Wojciecha Manna, Barbary Marcinik, Marka Niedźwieckiego, Moniki Olejnik, Michała Olszańskiego, Krzysztofa Skowrońskiego, Piotra Stelmacha, Kuby Strzyczkowskiego, Henryka Sytnera, Agnieszki Szydłowskiej, Marka Wałkuskiego, Grzegorza Wasowskiego.

W 2001 roku twórca trójkowych „Wakacji na dwóch kółkach” Henryk Sytner otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta, a jedna z tras rowerowych (oczywiście trasa numer 3) otrzymała oficjalną nazwę - Trasa Radiowej Trójki. Efektem współpracy miasta z „Trójką” są liczne imprezy, jakie odbywały się pod Szrenicą: Weekend z Adrenaliną, Gwiazdy na Śniegu, Mistrzostwa Polski Amatorów w Rzeźbie ze Śniegu ŚNIEGOLEPY, Slalom Retro, Puchar Trójki w Narciarstwie Zjazdowym, Jesienny Rowerowy Rajd z Trójką czy Trójka Górom.

Czy ostatnie wydarzenia stawiają pod znakiem zapytania dalszą współpracę miasta po Szrenicą z radiową „Trójką”?

Szanujmy nasze długoletnie związki z „Trójką” - mówi kierownik referatu promocji Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie. - Byliśmy z tym radiem w jego lepszych i gorszych chwilach. Z wieloma dziennikarzami łączą nas przyjacielskie kontakty i odwiedzają oni nasze miasto również prywatnie. Z drugiej strony wiele osób, które przyjeżdżają po Szrenicę trafia tu gdyż słyszeli o nas na antenie Polskiego Radia. Dlatego nie zamierzamy się bawić w politykę i podchodzić do sprawy nerwowo. Raczej uważamy, że dziennikarzy „Trójki”, tych którzy odeszli ale i tych, którzy tam nadal pracują trzeba wspierać. Mam nadzieję, że burza wokół tej stacji się skończy, sytuacja się wyjaśni i nasza współpraca będzie trwać nadal.

A. Rozenek odnosi się także do pojawiających się głównie w mediach społecznościowych sugestii, że w związku z ostatnimi wydarzeniami należałoby zmienić nazwę Skweru.

W tym momencie absolutnie nie bierzemy pod uwagę takiej opcji - mówi A. Rozenek. - Skwer jest swoistym pomnikiem związków naszego miasta z „Trójką”. Tym bardziej, że w Alei Radiowych Sław znajdują się odlewy ust dziennikarzy, którzy już od wielu lat nie pracują w tej stacji m.in. Moniki Olejnik czy Grzegorza Wasowskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

6
14%
Cieszy
9
20%
Hahaha
5
11%
Nudzi
11
25%
Smuci
4
9%
Złości
9
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (95)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group