Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 4082
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Skok marzeń w Karkonoszach? Już wkrótce!

Czwartek, 14 grudnia 2017, 6:06
Aktualizacja: 23:59
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Skok marzeń w Karkonoszach? Już wkrótce!
Fot. Przemek Kaczałko
Na Dolnym Śląsku funkcjonuje grupa pasjonatów, których motorem napędowym jest adrenalina. Od kilku lat w Głogowie udostępniają komin, który jest najwyższym stałym punktem w Europie, z którego można wykonywać skoki linowe, a także – dla początkujących – skoki ze stadionu we Wrocławiu. Wkrótce grupa Dream Jump udostępni kolejną atrakcję – z widokiem na Karkonosze!

Skoki w Głogowie są niewątpliwą atrakcją turystyczną, na którą zjeżdżają śmiałkowie z różnych stron Polski i Europy. Wysokość 222 metrów (8 sekund swobodnego spadania) robi wrażenie, ale mniej odważni mogą spróbować swoich sił we Wrocławiu, gdzie z dachu stadionu Śląska Wrocław, można ćwiczyć ewolucje z wysokości 40 metrów. Grupa Dream Jump ma na swoim koncie skoki z największych wieżowców na świecie - w Dubaju, Kuala Lumpur, a także z klifu Kjerag w Norwegii (980 m).

Rozwijając swoją działalność pozytywnie zakręceni ludzi postanowili wykorzystać punkt w Kostrzycy (gmina Mysłakowice), który mierzy równo 100 metrów (4,5 sekundy swobodnego spadania). Już w maju 2018 roku mają wystartować z oficjalną działalnością, a według aktualnych informacji, skoki będą dostępne w cenie od 169 złotych.

Zobacz film promujący Dream Jump Karkonosze:

Od autora:
W galerii do artykułu prezentuję prywatne zdjęcia ze skoku w Głogowie (222 m), wykonane w czerwcu 2016 roku. Od momentu zakupu, czas na realizację wynosi 365 dni, więc można dopasować się do warunków pogodowych. Przeżycia niesamowite, już sama droga dojazdowa na północ Dolnego Śląska była pełna wrażeń, ale nie każdy jest w stanie zmierzyć się od razu z taką wysokością, więc warto wcześniej spróbować swoich sił z wysokości 40 metrów (Wrocław) lub 100 metrów (Kostrzyca), a później - po zdobyciu głogowskiego komina - wybrać się z ekipą Dream Jump w 80 skoków dokoła świata. Dla ukazania rozmiarów podpowiadamy, że skok w Głogowi, to jakby do 200 metrów Sky Tower we Wrocławiu dodać wysokość jeleniogórskiego Grzybka (22 metry).
(Przemek Kaczałko)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1156
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group