Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8416
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Skok" ich ucieszył

Środa, 31 lipca 2019, 12:37
Aktualizacja: Piątek, 2 sierpnia 2019, 6:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: "Skok" ich ucieszył
Fot. Tomek Raczyński
Po raz pierwszy impreza pod hasłem "Skok w blok" zawitała na plac zabaw przy Osiedlu Robotniczym. Jak widać w galerii zdjęć do artykułu, młodzi mieszkańcy okolicznych budynków bardzo radośnie przyjęli nową inicjatywę na ich terenie – frekwencja dopisała, a przed nami dwa ostatnie skoki po jeleniogórskiej stronie – ul. Noskowskiego i Wiłkomirskiego.

W minionych latach część "Skoku w blok" dotycząca Śródmieścia Jeleniej Góry odbywała się na terenie placu zabaw na Placu Kościuszki (al. Wojska Polskiego/ ul. Okrzei), ale ze względu na ograniczone miejsce Jeleniogórskie Centrum Kultury musiało znaleźć nową lokalizację. Skorzystały z tego dzieci z Osiedla Robotniczego i okolic, które bawiły się równie dobrze. Uczestnicy mieli okazję kręcić kółkami hula hop, przechodziły przez tunel, obejrzały bajkę o czerwonym kapturku, którą przedstawiła Akademia Wyobraźni. Nie brakowało też chętnych na warsztaty lalkarskie, gdzie można było poznać kilka rodzajów lalek i spróbować nimi zagrać różne scenki. Uśmiechów na ustach nie brakowało podczas występu cyrkowego, gdzie Teatr Cichy zaprezentował swoje sztandarowe numery. Następnie każdy chętny miał okazję wziąć udział w warsztatach cyrkowych, w tym poznać podstawy chodzenia na szczudłach. Skok w blok to również bajki, które dzieci uczestniczące w poprzednich edycjach znają i uwielbiają - przygody Kaszparka podobały się małym i dużym. O nastroje uczestników dbał też Andrzej Marchowski, który słynie z wyjątkowych strojów oraz poczucia humoru. Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami obejrzeli na leżakach film pt. "Mała czarownica".

Przed nami dwa ostatnie skoki w Jeleniej Górze - ekipa JCK i Teatru Odnalezionego przenosi się na Zabobrze. W środę (31.07) działania będą się odbywać na placu zabaw przy ul. Noskowskiego, a w czwartek (1.08) na placu zabaw przy ul. Wiłkomirskiego. Później ekipa przeniesie się do partnera projektu po stronie niemieckiej, czyli do Bautzen.

Program zajęć w ramach "Skoku w blok":
15.00 - zabawy animacyjne
15.30 - Akademia Wyobraźni
16.15 - Warsztaty Lalkarskie
16.45 - Show cyrkowe
17.15 - Warsztaty cyrkowe
17.50 - Przygody Kaszparka ( bajka tradycyjny teatr lalkowy)
18.05 - Eco warsztaty
18.40 - Przygody Kaszparka ( bajka tradycyjny teatr lalkowy)
19.00 - Warsztaty lalkarskie
19.30 - Przygody Kaszparka ( bajka tradycyjny teatr lalkowy)
19.45 - Show cyrkowe
20.00 - Kolorowe buzie
21.15 - Kino plenerowe - "Stateczek Eliasz".

Działanie Skok w blok" jest finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego INTERREG Polska - Saksonia 2014- 2020 jako jedno z zadań projektu „Partnerzy z Kulturą II”. Skok w Blok jest dofinansowany ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group