Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7388
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Skarby do wyczytania

Wtorek, 15 grudnia 2009, 8:51
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lipca 2020, 10:27
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Skarby do wyczytania
Fot. .....
Książnica Karkonoska zaprasza dziś na promocję najnowszej powieści Małgorzaty Lutowskiej. Będzie spotkanie z autorką i bohaterami. Początek o godz. 16.

„Skarby drzewa” to kolejna publikacja regionalnego wydawnictwa AD REM. – Jest co prawda przeznaczona dla młodego czytelnika, ale i starszy chętnie ją przeczyta – mówi Regina Chrześcijańska.

Bohaterami są: 9-letnia Daria, jej brat Marcel i kuzyn Kuba, obaj gimnazjaliści. Młodzi ludzie podając przypadkowe hasło dostają się do komputerowej gry, gdzie do następnych etapów przechodzi się po podaniu odpowiedniego hasła. Podpowiedzią są historyczne filmy, zaś odpowiedzią – elementy z historii miasta. To wymaga od dzieci pewnych poszukiwań o mieście i miejscach, które pozornie są im dobrze znane, a jednak… Gra jest tym bardziej wciągająca, bo okazuje się, że nagrodą jest tajemniczy skarb.

W powieści cały czas rozgrywa się jakaś akcja, współczesność przeplata się z historią, są oczywiście elementy magiczne, trochę grozy i zagadki. Autorka w książce odkrywa wiele ciekawych historii, dotąd nieznanych albo niepublikowanych, ciekawostek, o których nie wiedzą nawet znawcy.
Autorka sportretowała na kartach książki autentyczne postaci, w tym Jacka Jakubca i Stanisława Firszta.

Wydawnictwu towarzyszył będzie kupon, który – wypełniony – weźmie udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody: wycieczki z autorką do pewnego atrakcyjnego miejsca w regionie. Całość zaplanowano na początek przyszłorocznych wakacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
196
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group