Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9173
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skarbówka pomoże wypełnić PIT–y

Sobota, 17 marca 2018, 8:17
Aktualizacja: 10:05
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Skarbówka pomoże wypełnić PIT–y
Fot. Paweł Guszała
Pracownicy jeleniogórskiego fiskusa jak co roku przygotowali dla podatników pomoc z zakresu wypełniania i składania zeznań rocznych, czyli popularnych PIT–ów.

Warto pamiętać, że w Urzędzie Skarbowym przy ulicy Thebesiusa 1 w Jeleniej Górze w sali obsługi funkcjonuje stanowisko do wypełniania PIT-ów, tych tradycyjnych, papierowych (przy stanowisku nr 2) oraz elektronicznych (w pokoju nr 10). Na miejscu można liczyć na pomoc urzędników.

- Wcześniej z domu trzeba zabrać ze sobą kilka rzeczy. Jeśli podatnicy korzystają z ulg, to potrzebne będą dokumenty potwierdzające. W przypadku ulgi na rehabilitację trzeba mieć przy sobie orzeczenie o niepełnosprawności, rachunki stwierdzające zakup leków, faktury z odbytych zabiegów rehabilitacyjnych. W przypadku korzystania z ulgi na dojazd potrzebny będzie dowód rejestracyjny samochodu. Niezbędna jest również informacja o wysokości dochodów za 2016 rok, ponieważ wysyłając zeznanie elektronicznie w ten sposób autoryzujemy swoje dane – mówi Beata Cichocka, rzecznik prasowy Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze.

Na pomoc urzędników będzie można liczyć nie tylko w samej skarbówce, ale i poza jej siedzibą. W kwietniu uruchomione będą dodatkowe punkty obsługi podatnika. Tradycyjnie urzędnicy będą gościć w Książnicy Karkonoskiej 26, 27 i 30 kwietnia, czyli w ostatnie 3 robocze dni miesiąca. Dyżury odbywać się będą w czytelni na II piętrze od godziny 9:00 do 14:30.

Pracownicy jeleniogórskiego fiskusa nawiązali w tym roku współpracę również z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową. Dyżury odbywać się będą w poniedziałki: 9, 16 oraz 23 kwietnia w siedzibie JSM-ki przy ulicy Różyckiego, od godziny 9:00 do 15:00.

6 i 7 kwietnia w ramach ogólnopolskiej akcji urzędnicy zawitają także do Galerii Nowy Rynek. Na podatników czekać będą w godzinach od 12:00 do 20:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
361
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group