Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6559
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Siódma ofiara śmiertelna w powiecie jeleniogórskim

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 29 czerwca 2020, 14:22
Aktualizacja: Wtorek, 30 czerwca 2020, 11:52
Autor: Starostwo Powiatowe
Fot. Starostwo Powiatowe
Dzisiejszy dzień nie przynosi optymistycznych wiadomości dla naszego powiatu – mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. – Z przykrością oraz wielkim smutkiem przekazuję informację o śmiertelnej ofierze koronawirusa z terenu powiatu jeleniogórskiego. Zmarł 84–letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Kowary. Był hospitalizowany w szpitalu w Bolesławcu. Rodzinie i Bliskim składam najszczersze kondolencje, wyrazy współczucia oraz słowa otuchy.

Starosta z przykrością informuje również o kolejnych nowych dwóch potwierdzonych zakażeniach koronawirusem wśród personelu i podopiecznych Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Bukowcu-Kowarach.

Według aktualnej informacji otrzymanej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze dotyczącej mieszkańców powiatu jeleniogórskiego, sytuacja sanitarno-epidemiologiczna przedstawia się następująco:
Liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa: 161
- 20 z gminy Jeżów Sudecki w tym 20 wyzdrowiałych,
- 12 z gminy Mysłakowice w tym 1 ofiara śmiertelna i 9 osób wyzdrowiałych,
- 6 z gminy Szklarska Poręba w tym 1 ofiara śmiertelna i 5 osób wyzdrowiałych,
- 7 z gminy Podgórzyn w tym 7 wyzdrowiałych,
- 42 z gminy Kowary w tym 3 ofiary śmiertelne i 10 osób wyzdrowiałych,
- 2 z gminy Janowice Wielkie w tym 2 wyzdrowiałe,
- 27 z gminy Karpacz w tym 23 wyzdrowiałych,
- 5 z gminy Piechowice w tym 2 ofiary śmiertelne i 3 osoby wyzdrowiałe,
- 40 z gminy Stara Kamienica w tym 35 wyzdrowiałych, w tym 5 osób zmarłych z innych przyczyn

Osoby wyzdrowiałe: 114
◾️Liczba zgonów spowodowanych zakażeniem COVID-19: 7
Liczba osób poddanych kwarantannie decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej: 38
Liczba osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju: 76

Sytuacja dot. osób poddanych kwarantannie w poszczególnych gminach:
🔘Janowice Wielkie: 2
🔘Jeżów Sudecki: 4
🔘Karpacz: 17
🔘Kowary: 46
🔘Mysłakowice: 5
🔘Piechowice: 1
🔘Podgórzyn: 4
🔘Stara Kamienica: 1
🔘Szklarska Poręba: 34

Twoja reakcja na artykuł?

3
15%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
10
50%
Smuci
1
5%
Złości
4
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~hliuy 29-06-2020 20:06
Członkowie parlamentu brazylijskiego z Filippe Poubel na czele postanowili potwierdzić podejrzenia i wejść do szpitala, który twierdził, że ma 5000 zakażonych i 200 zgonów z powodu COVID-19. Według doniesień nie było tam ani jednej osoby, a szpital był całkowicie pusty i oczywiście wciąż był w budowie. Działając na wskazówkę, że coś poszło nie tak w tym szpitalu, pięciu członków parlamentu Brazylii poszło do szpitali pod wpływem zachęty ze strony prezydenta Bolsonaro, aby wejść i sprawdzić liczbę pacjentów. Jak się okazało szpital ten jeszcze nie został ukończony, urzędnicy włamali się, by sprawdzić roszczenia, i odkryli, że szpital to absolutny bałagan i ma w nim żadnych pacjentów! Gubernator najwyraźniej oszukuje państwo i naród wraz z obywatelami-podatnikami i kłamie na temat statystyk. Jest to prawdopodobnie program sprzeniewierzenia, który ma pomóc w upadku kraju i wypchnięciu szczepionek na podstawie zawyżonej liczby zgonów związanych z Covid. czyżby wojewodowie też byli w zmowie dotyczącym pandemii strachu ?!
~c 30-06-2020 9:18
do: ~hliuy (20:06)
Przecież cała Ameryka Południowa to patologia, no może poza Chile. Jakie "wypchnięcie szczepionek"? Jak będą, to się ucieszę i zaszczepię.
~hliuy 29-06-2020 20:10
Wiele osób nie widzi, co się stanie z tym, jak rząd dąży do społeczeństwa bezgotówkowego po Covid19. To powinno martwić wielu z was, którzy rozumieją handel. Powinniśmy częściej walczyć o nasze prawo do używania gotówki jako legalnego środka płatniczego, społeczeństwo bezgotówkowe będzie dla większości z nas koszmarem. Gotówka jest najbardziej płynnym aktywem i może być natychmiast wykorzystana do wykonywania działań gospodarczych, takich jak kupno, sprzedaż lub spłacanie długów oraz zaspokajanie bezpośrednich potrzeb. Gdy nie posiadasz już fizycznej waluty, kontrola nad niewidzialną gotówką jest w rękach instytucji bankowych i rządu. Bez gotówki kontrola nad swoimi bezpośrednimi aktywami staje się cyfrową iluzją, którą można kontrolować i manipulować według uznania banków i rządów. Rządy i banki mogą zastrzec sobie prawo do zatrzymania, odroczenia lub zablokowania dostępnych środków w przypadku pandemii, krachu gospodarczego, wojny domowej, protestów, odmowy współpracy, podatków, odmowy szczepienia, nawet jeśli rządy lub banki działają wbrew obowiązującemu prawu. Pomysł, że masz kontrolę nad swoimi pieniędzmi, to tylko złudzenie. Wygranymi będą banki i za wszelką cenę banki będą manipulować, przekupywać i opłacać polityków, aby uchwalić prawo lub regulację dotyczącą ograniczenia przepływów pieniężnych. Dlaczego?
~c 30-06-2020 9:19
do: ~hliuy (20:10)
Używaj, używaj gotówki staruszku. Mamy XXI wiek.
~hliuy 29-06-2020 20:13
c.d Każdy fizyczny grosz, który trzymasz w kieszeni, reprezentuje twoją proporcjonalną kontrolę nad gospodarką i siłę obrotu gospodarczego, wzrostu i wymiany towarów. Kiedy już nie posiadasz fizycznej waluty, twój bank jest posiada pełną kontrolę nad gospodarką kraju. Marzeniem każdego banku jest pełny dostęp, posiadanie i kontrola nad pieniędzmi. Te pieniądze stają się ich siłą zaciągania i udzielania pożyczek. (Np. Ratowanie amerykańskiego banku w 2009 r. (Film Big Short opowiada o tym kryzysie). Banki pobierają opłaty za bezpieczne przechowywanie pieniędzy. Pobierają również opłaty transakcyjne i opłaty za wypłatę, obracają naszymi pieniądzmi. Czy nie powinno być odwrotnie? Chodzi o to, że jeśli bank ma gotówkę, bank ma kontrolę. Zauważyłem ogromne ograniczenie w obsłudze gotówki z oczywistego powodu jakim jest zmniejszenie rozprzestrzeniania się covid-19. Czy to jest normalne, żeby sprzedawca dotykał naszych zakupów, pakował je, przekazywaniem wraz paragonem ale nie jest w porządku jeśli chodzi o przekazanie gotówki? Używajmy gotówki! Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem i przyszłością naszych dzieci!
~c 30-06-2020 9:20
do: ~hliuy (20:13)
Tych groszy można naprodukować, ile dusza zapragnie, niezależnie, czy metalowy, czy papierowy.
~abs 29-06-2020 20:35
Uzdrowiska hulają.oklady borowinowe,kąpiele (uwaga: do połowy spuszczana woda po pacjencie i do połowy dolewana nowa woda-podobnie baseny jak są czyszczone)...
~c 30-06-2020 9:20
do: ~abs (20:35)
Hulają, aż się krzaki ruszają.
~KrolJelonki 29-06-2020 22:01
Podkarpacie zalało bo PiS zabrał kasę na modernizację systemów przeciwpowodziowych a Duda dostał tam 60%. "Ludzie są tacy głupi!" ~Ma...sz Morawiecki
~Kendo 29-06-2020 23:11
84 lata i umarł na koronowirusa już nie piszą że miał choroby wspułistniejace przecież w ZOL nikt zdrowy nie leży tam są pacjenci którymi nikt z rodziny nie da rady się opiekować. Przestańcie pisać głupoty że umarł na koronowirusa jak ktoś będzie chory na raka i umrze na niego to starosta też napiszę że na koronowirusa
~??? 30-06-2020 10:24
Proszę o podanie konkretnej ilości osób z powiatu, które wymagały hospitalizacji z powodu covid, a nie miały ciężkich chorób współistniejących !!! Wszystko sparaliżowane, a takie statystyki są ukrywane. Tu nie chodzi o to ile osób jest zakażonych i ma objawy przeziębieniowe, czy nawet mocniejsze grypowe, tylko ile osób trafia do szpitala, ponieważ objawy zagrażają życiu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group