Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8885
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Siódemka” trafi do wygaszanego gimnazjum? Już od września

Piątek, 17 lutego 2012, 15:00
Aktualizacja: Sobota, 18 lutego 2012, 8:11
Autor: Es
JELENIA GÓRA: „Siódemka” trafi do wygaszanego gimnazjum? Już od września
Poseł Marcin Zawiła podczas otwarcia boiska w SP nr 7 1 września 2010 roku. Aktualnie ekipa M. Zawiły jako prezydenta chce przeprowadzki "siódemki" do tysiąclatki przy ul. Sudeckiej.
Fot. RED
Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, samorząd ma plany, aby od nowego roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza działała w budynku wygaszanego Gimnazjum nr 2 przy ulicy Sudeckiej.

Wiadomo już, że zamiarem samorządu – jeszcze nie zaakceptowanym przez radę miasta – jest likwidacja Gimnazjum nr 2. W placówce, która – zgodnie z planami władz miasta – nie przeprowadzi naboru do klas pierwszych, pozostaną jedynie drugo i trzecioklasiści. Od września młodzież będzie się uczyła w towarzystwie… dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Mickiewicza, która opuści dotychczasową, wieloletnią siedzibę przy ulicy 1 Maja (Okrzei).

Na drodze do przeprowadzki nie stoją na przeszkodzie modernizacje i inwestycje dokonane w „siódemce”, między innymi, oddane do użytku 1 września 2010 roku nowoczesne boisko, a także nowe okna i wyremontowane sale w budynku szkolnym. Wiadomo nieoficjalnie, że siedziba szkoły zostanie wystawiona na sprzedaż, a uczniowie wraz z kadrą przeniosą się do „tysiąclatki” przy ulicy Sudeckiej.

Te plany ziszczą się, o ile rada miasta na swoim posiedzeniu 28 lutego 2012 roku zaakceptuje zaproponowane przez prezydenta Marcina Zawiłę i jego ekipę zmiany w oświacie: połączenia Zespołu Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych z Zespołem Szkół Gastronomicznych, Gimnazjum przy ZSPŻ ze Szkołą Podstawową nr 15, wygaszenia działalności (likwidacji) Gimnazjum nr 2, a także likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Skłodowskiej-Curie 12. W obronie tej ostatniej placówki wystąpią rodzice oraz młodzież. Protesty zapowiedziano na dzień obrad rady miasta w ratuszu. Tymczasem – biorąc pod uwagę skład rady i tendencje polityczne – decyzja rajców wydaje się przesądzona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (84) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group