Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 5053
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Siłowali się na poezję. Po „slamie” w Kwadracie

Piątek, 9 grudnia 2011, 14:57
Aktualizacja: 14:59
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Siłowali się na poezję. Po „slamie” w Kwadracie
Fot. Petr
Losowanie siedmiu słów, trzydzieści minut na napisanie tekstów a potem szranki na scenie z innymi uczestnikami imprezy. Oto jak wyglądają „Slamy poetyckie” w klubie Kwadrat w Jeleniej Górze – jak dotąd pierwsze tego typu w stolicy Karkonoszy.

Napisanie tekstu na czas oscylującego wokół siedmiu losowo wybranych słów z listy, którą wcześniej przygotowali organizatorzy imprezy, a później jego prezentacja na scenie – walka z innymi slamerami. Ot, i cała filozofia slamów organizowanych cyklicznie w klubie Kwadrat przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze w co drugi czwartek w miesiącu. Projektu, którego celem jest zarówno prezentacja lokalnych talentów, jak i wyróżnienie najlepszych nagrodą pieniężną.

„Slam poetycki” w Kwadracie odbył się po raz drugi z kolei. Pierwszą imprezę wygrał Cyprian Wólkiewicz, który tym razem ustąpił miejsca Julii Przyborowskiej: – Bardzo się cieszę, że ktoś wpadł w końcu na pomysł organizowania czegoś takiego w Jeleniej Górze. Mamy tutaj sporo dobrych tekściarzy i młodych poetów, o czym świadczy choćby poziom czytanych tekstów. Dziś wygrałam ja, jutro zwycięży ktoś inny. Na pewno, warto spróbować swoich sił – mówiła nam wczoraj zwyciężczyni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group