Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4602
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Silne wiatry powaliły drzewa

Poniedziałek, 14 września 2015, 13:40
Aktualizacja: 13:41
Autor: Karolina Matusewicz
Region: Silne wiatry powaliły drzewa
Fot. Archiwum
W ciągu ostatniej doby (13/14.09) strażacy kilkakrotnie interweniowali w związku z połamanymi i powalonymi drzewami, które uszkodzone zostały na skutek silnych podmuchów wiatru.

Strażacy pięciokrotnie wzywani byli do usuwania konarów. Około 15.30 dyżurny KM PSP w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie o drzewie powalonym na jezdnię w Strużnicy, w gminie Mysłakowice.

Kolejne drzewo, ok. 22.10 przewróciło się na drogę w Karpaczu. Nad ranem, ok. 6.00 strażacy poinformowani zostali o dwóch, sporych rozmiarów gałęziach, które leżały przy wejściu do budynku na ul. Fabrycznej w Cieplicach. Rano, ok. godziny 7.00 ponownie strażacy usuwali powalone drzewo w Karpaczu, tym razem przy ul. Turystycznej.

W Szklarskiej Porębie, przy ul. Jedności Narodowej złamało się drzewo na wysokiej skarpie i oparło się na budynku mieszkalnym. Niestety, sprzęt, jakim dysponują jeleniogórscy strażacy okazał się niewystarczający. Sprawa przekazana została Miejskiemu Centrum Zarządzania w Szklarskiej Porębie, które zleci usunięcie drzewa odpowiednim jednostkom.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group