Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2378
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Silesia Sonans już wkrótce

Piątek, 23 sierpnia 2019, 12:03
Aktualizacja: Sobota, 24 sierpnia 2019, 12:48
Autor: Org
Jelenia Góra: Silesia Sonans już wkrótce
Fot. Organizator
Tegoroczna Silesia Sonans będzie wyjątkowo bogata i różnorodna. Wieczorne koncerty wspaniałych muzyków, m.in. w wykonaniu Marcina Maseckiego, Lutosławski Quartet, Włodka Pawlika ze swoim Trio, Marzeny Lubaszki, czy Pawła Szamburskiego jak zwykle stanowią trzon wydarzenia.

Nie zabraknie recitalu organowego, w tym roku zagra go Arkadiusz Bialic. Jak zwykle supporty koncertów głównych zagrają młodzi muzycy, uczniowie jeleniogórskich szkół muzycznych. W ten sposób festiwal umożliwia utalentowanym osobom z naszego miasta pierwsze kroki na profesjonalnej scenie.

Klawesyn w mieście to nasz nowy projekt festiwalowy. Od czwartku, 29 sierpnia, do niedzieli, 1 września, Maksymilian Święch na swoim klawesynie z platformy ciężarówki grać będzie w różnych miejscach
Jeleniej Góry. Dokładny plan podróży, aktualizowany zgodnie z warunkami pogodowymi znajdą Państwo na www.silesiasonans.pl/klawesyn

W czwartek 5 września w samo południe najmłodszych zapraszamy na specjalny koncert dla dzieci - zachęcają do udziału organizatorzy.
W tym roku po raz pierwszy organizujemy podczas festiwalu Powszechną Orkiestrę Jeleniogórską, czyli polsko-niemiecką orkiestrę amatorską, która swój występ końcowy zagra w rynku jeleniogórskim,
1 września o 19:00 jako support Włodka Pawlika Trio. Koncert wraz z supportem odbędzie się w inaugurację Września Jeleniogórskiego.

Po każdym koncercie od 2 do 7 września, w kaplicy przykościelnej Kościoła Podwyższenia Krzyża, czyli Garnizonowego, można będzie obejrzeć na festiwalowej wystawie jednego obrazu "Jelenią Górę"
Edwarda Dwurnika.

Szczegóły na www.silesiasonans.pl

Organizatorami wydarzenia jest Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Jeleniogórskie Centrum Kultury. Festiwal dofinansowany jest przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Interwencje,
Miasto Jelenia Góra, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatu Jeleniogórskiego.

Powszechna Orkiestra Jeleniogórska jest częścią projektu „Polsko-Niemieckie Forum Muzyczne”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014–2022.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group