Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6451
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Siła nóg i charakteru

Poniedziałek, 19 czerwca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Siła nóg i charakteru
Fot. Jelonka.com
Paweł Gębura przeszedł pieszo sto kilometrów w ciągu 24 godzin! Jako jedyny z grupy harcerzy dokonał tego wyczynu. Innym odebrał siły upał, ale wszyscy cieszyli się z udziału w tym niecodziennym rajdzie.

– Dwa lata temu przeszedłem 50 km, w ubiegłym roku 60, teraz czas na przejście całej trasy – powiedział tuż przed wyjściem. Paweł reprezentował 45 drużynę Dreptaki. Jest w trzeciej klasie gimnazjum. Jak rzekł, tak uczynił. Cieszy się z tego rekordu.

Wszystko odbyło się w ramach rajdu Dromader. Harcerze wystartowali w piątek i szli całą dobę. Większość zakończyła trasę na 50 kilometrze.
– Był straszny upał. Żar lejący się z nieba skutecznie odbierał nam siły – powiedział Kamil Lupul, drużynowy 6. drużyny harcerskiej Kora Brzozowa. Wieczorem maszerujących zmoczyła ulewa.

Jak podkreślali harcerze, najważniejszy był udział, a nie dojście do mety. Startujący mogli sprawdzić samych siebie. To nie był jedynie wysiłek fizyczny, ale także próba charakteru.

Trasę stanowiły dwie pętle po 50 kilometrów każda. Harcerze szli z Jeleniej Góry do Wlenia przez Siedlęcin i Pilchowice i z powrotem do Jeleniej Góry przez Wojciechów i Pasiecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group