Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 2134
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rzeszów: Siedem medali zawodników JK Oyama

Niedziela, 29 maja 2016, 12:44
Aktualizacja: 12:52
Autor: MDvR
Rzeszów: Siedem medali zawodników JK Oyama
Fot. użyczone
W dniach 21–22 maja odbyły się w Rzeszowie XXI Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite pod patronatem Oyama Polskiej Federacji Karate i prezydenta Rzeszowa. Organizatorem tych świetnie zorganizowanych i przeprowadzonych zawodów był Klub Sportowy Oyama Rzeszów. Zawody zgromadziły około 330 zawodników z 36 klubów Oyama Karate i Kyokushin Tezuka Group.

Zawodnicy Jeleniogórskiego Klubu Oyama odnieśli kolejny sportowy sukces zdobywając 7 medali na 10 startujących zawodników i zawodniczek.

Na poszczególnych stopniach podium stanęli:
Złoto w kat. młodzik - Kacper Omelko -50 kg
Złoto w kat. s-k jun. starszych - Galuba Damian -65 kg
Srebro w kat. knockdown seniorów - Serek Adam -90 kg i Najjar Natalia -55 kg
Srebro w kat. s-k jun. starszych - Łaskawiec Robert -70 kg
Brąz w kat. knockdown seniorów - Michał Popczyński -90 kg i Pawlikowski Sebastian -70 kg.

W eliminacjach odpadła niestety utalentowana Natalia Grześ, jun.młodsza -40 kg i Paweł Jakubowski w kat. senior knockdown -80 kg.
Czwarte miejsce w seniorkach -55 kg zajęła Oliwia Najjar. Z powodu kontuzji lub obowiązków zawodowych nie wystartowali: Maciej Giziński, Katarzyna Starzyńska, Bukofaj Beata, Łukasz Grześ i Damian Rozkoszny.

Zawodników do MP przygotowywał shihan Rafał Majda (5 dan), który pełnił rolę sędziego maty w trakcie turnieju. - Nieocenioną pomoc w trakcie dwóch dni zawodów okazali: Tomek Radecki, Łukasz Grześ, Kasia Starzyńska oraz Gosia i Grzegorz Omelko. Zarząd Jeleniogórskiego Klubu Oyama pragnie bardzo serdecznie podziękować Urzędowi Miejskiemu Jelenia Góra, firmom Metal Master Sylwii i Rafała Ładzińskich oraz Hurtowni warzyw i owoców Tadeusza Serka za pomoc finansową w zorganizowaniu wyjazdu zawodników na zawody a także w trakcie pobytu w Rzeszowie - wyznaje Rafał Majda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group