Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8550
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siatkówka młodzieżowa w rozkwicie

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 15:02
Aktualizacja: 15:05
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Siatkówka młodzieżowa w rozkwicie
Fot. archiwum
Niemal w każdy wtorek i sobotę rozgrywane są zawody sportowe dla młodzieży organizowane przez Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra. Biorą w nich udział zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z jeleniogórskich i okolicznych szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Są oni podzieleni na kilka kategorii, a całe zawody odbywają się w ramach zadania "Siatkarska Jelenia Góra - Moje Miasto" wspieranego przez Urząd Miasta Jeleniej Góry. Jeleniogórska Liga Siatkówki, to rozgrywki dziewcząt i chłopców (w osobnych kategoriach) w drużynach 6-osobowych. Mecze rozgrywane są systemem po 3 sety, bez względu na wynik. W kategorii dziewcząt biorą udział dwie drużyny, u chłopców trzy. Jeleniogórska Liga Siatkarskich Dwójek to aż trzy kategorie: dziewcząt, chłopców oraz miksty. Wszystkie te rozgrywki powoli zmierzają ku końcowi, a ich finał odbędzie się 25 maja w hali przy ulicy Złotniczej. Tego dnia odbędą się finały we wszystkich pięciu kategoriach.

Dotychczasowy przebieg rozgrywek można obserwować na stronie internetowej klubu: www.iksjeleniagora.republika.pl.

Wielkimi krokami zbliża się natomiast "Siatkarska Majówka", która odbędzie się w dniach 1 i 3 maja w hali przy Złotniczej a także w SP 10. Poniżej zamieszczamy więcej informacji na temat tej imprezy, do udziału w której zapraszamy.

Data - 1.05.2014
Miejsce - Hala Park Sportowy ul. Złotnicza 12
Kategoria - Dziewczęta (4 zespoły) + Chłopcy (4 zespoły)
Zgłoszenia - do 28.04.2014, mailem - iksjeleniagora@gmail.com
Informacje na stronie - www.iksjeleniagora.republika.pl oraz pod nr tel. 604 805 136 lub 600 815 898
Już zgłoszone zespoły:
Dziewczęta - Wrocław, Marciszów, Jelenia Góra.
Chłopcy - Czarne Volley.
Udział - bezpłatny

Data - 3.05.2014
Miejsce - Hala Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Morcinka 31
Kategoria - Miasta ( 4 zespoły )
Zgłoszone zespoły - Wrocław, Jelenia Góra, Wałbrzych.

- Cieszymy się, że rozgrywki cieszą się zainteresowaniem jeleniogórskiej młodzieży - mówi Jerzy Sarna, prezes IKS-u Jelenia Góra i dodaje - Chcielibyśmy, by uczestników z roku na rok było coraz więcej, jednak najważniejsze jest to aby młodzież chciała aktywnie spędzać czas, a warunki do realizacji ich chęci się znajdą. Dlatego jako instytucja dla młodzieży, Integracyjny Klub Sportowy Jelenia Góra chce rozwijać siatkówkę w Jeleniej Górze. Z tego powodu pragniemy ogłosić iż klub prowadzi nabór do dwóch sekcji siatkarskich dziewcząt: juniorek (16-18 lat) i młodziczek (10-12 lat). Dla juniorek, treningi odbywają się w poniedziałki (sala ZSO nr 1), a także piątki (ZSOiT) oraz soboty (SP nr 10), natomiast młodziczki rozpoczną swoje zajęcia od września 2014 roku. Od września zajęcia w obu kategoriach będą się odbywały w hali sportowej ZST "Mechanik". Ponieważ tworzymy nową sekcję dla dzieci, klub podjął współpracę z Andrzejem Kołaczykiem, trenerem drugiej klasy, który ma bogate doświadczenie jako zawodnik I i II ligi męskiej, a także jako trener nawet zespołu Plus Ligi. Będzie on prowadził zajęcia z grupą młodziczek od września, dla których planowany jest także wyjazd na obóz siatkarski. Dla ludzi znających się na siatkówce, zwłaszcza jeleniogórskiej, Pan Andrzej jest znany jako trener drużyny kobiet MKS Karkonosze, z którą awansował do II ligi kobiet. Mamy nadzieję iż współpraca pomoże najmłodszym, ale także grupie juniorek, która będzie brała udział w rozgrywkach 3 ligi kobiet.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej klubu. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego / mailowego, a także osobistego na treningach klubu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group