Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 5136
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siatkarskie zmagania młodzieży trwają

Poniedziałek, 12 marca 2018, 14:29
Aktualizacja: 14:39
Autor: MDvR
W miniony piątek w hali ZST "Mechanik" odbyła się druga kolejka w ramach rozgrywek "Młodzieżowej Ligi Siatkówki". Udział w zawodach bierze młodzież ze szkół średnich i szkół podstawowych. Zawody rozpoczęły się w z początkiem marca i zakończą się turniejem finałowym, który zaplanowano na kwiecień.

W zawodach udział bierze 8 zespołów:
* IKS Jelenia Góra - dziewczęta
* IKS Jelenia Góra - chłopcy (12 lat)
* UKS Amator Marciszów - dziewczęta,
* Gimnazjum Marciszów - dziewczęta
* Mechanik Jelenia Góra - dziewczęta
* Ekonom Jelenia Góra - dziewczęta i chłopcy
* ZSOiZ Kamienna Góra - dziewczęta
* SP 1 Kamienna Góra - dziewczęta (12 lat)

Drużyny te zostały podzielone na dwie grupy - A: IKS JG Dziewczęta, IKS JG Chłopcy, Ekonom i Mechanik oraz B: UKS Amator Marciszów, Gimnazjum Marciszów, ZSOiZ Kamienna Góra i SP nr 1 Kamienna Góra. W grupach drużyny grają systemem turniejowym - każdy z każdym, podczas jednego terminu gier. Potem, podczas turnieju finałowego (20.04), po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy grają o miejsca 1-4, pozostałe zaś o miejsca 5-8.

Po dwóch kolejkach, klasyfikacji generalna w obu grupach, przedstawia się następująco:

Grupa A:
1. miejsce: IKS JG dziewczęta - 6 meczów - 12 pkt.
2. miejsce: Ekonom- 6 meczów - 8 pkt.
3. miejsce: IKS JG chłopcy - 6 meczów - 2 pkt.
4. miejsce: Mechanik - 6 meczów - 2 pkt.

Grupa B:
1 miejsce: UKS Amator Marciszów 6 meczów 9 pkt.
2 miejsce: ZSOiZ Kamienna Góra 3 mecze 2 pkt.
3 miejsce: Gim. Marciszów 5 meczów 0 pkt.
4 miejsce: SP nr 1 Kamienna Góra 2 mecze 0 pkt.

Zawody są organizowane z inicjatywy IKS- Jelenia Góra, we współpracy z UKS Amator Marciszów, a partnerami są ZST "Mechanik" oraz Gimnazjum Marciszów. Na wszystkie drużyny czekają nagrody, które zostaną rozdane podczas ostatniego turnieju finałowego. Ponadto klub IKS pragnie poinformować iż zorganizował także projekt aktywności siatkarskiej, w ramach którego organizowane są systematyczne zawody siatkarskich dwójek w kategoriach dziewcząt, chłopców oraz mikstów. - Cieszy fakt, że do udziału zgłaszają się osoby z okolicznych miejscowości, w tym z Lwówka Śląskiego. Do udziału w turniejach dwójek, można się zgłaszać na bieżąco, przed każdym turniejem, którego termin można zobaczyć na portalu społecznościowym klubu na Facebooku. W projekcie tym osoby biorące udział otrzymują punkty za udział, a także za osiągnięty wynik sportowy. Podczas ostatniej imprezy na koniec sezonu zostaną rozdane medale dla wszystkich oraz nagrody dla najbardziej aktywnych, czyli mających najwięcej punktów w projekcie. Rozdanie nagród nastąpi podczas festynu siatkarskiego z okazji Dnia Dziecka pod nazwą "Zagraj z rodzicem", który zorganizowany będzie dla przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych. O terminie powiadomimy - zaprasza Jerzy Sarna, prezes IKS-u. Wszelkie informacje można także uzyskać pod nr tel. 604 825 136 oraz 600 815 898 lub na portalu społecznościowym klubu na Facebooku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
380
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group