Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7262
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Siatkarska integracja szkół i służb

Środa, 14 marca 2018, 11:09
Aktualizacja: 11:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Siatkarska integracja szkół i służb
Fot. Tomasz Raczyński
Hala im. Jerzego Szmajdzińskiego przy ul. Lwóweckiej była areną zmagań siatkarzy ze szkół średnich, wyższych i służb mundurowych, którzy brali udział w I Integracyjnym Turnieju Piłki Siatkowej. Rywalizacja była zacięta, ale najważniejsza była dobra, wspólna zabawa.

Jak zdradziła Elwira Pindyk, nauczycielka z Rzemiosł - inicjatorka turnieju, po tym jak dostała piłkę z autografami siatkarskich mistrzów świata z 2014 roku, wpadła na pomysł organizacji takiego turnieju. Co ciekawe, statuetki i wyróżnienia zostały przygotowane przez nauczycieli i uczniów Liceum Plastycznego. Organizatorom udało się zgromadzić ok. 20 sponsorów, a o catering zadbała popularna "Handlówka". Wśród nagród znalazły się też wejściówki na basen Hotelu Gołębiewski, Pałacu Wojanów, do kina Helios, czy do Fabryki Formy. Drużyna, która zajęła ostatnie miejsce również została wyróżniona, bowiem otrzymała "puchar pociechy" od jednego z jeleniogórskich duchownych.

W sportowej rywalizacji najlepsza okazała się ekipa Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, na drugim stopniu podium stanęli policjanci, a na trzecim strażacy.

Organizatorami turnieju byli: Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze, Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze oraz Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Jeleniej Górze.
Do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn, są to reprezentanci: Policji, Straży Pożarnej, Szkół Wyższych z Jeleniej Góry oraz Szkół Ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry i Piechowic (łącznie 150 zawodników).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group