Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2793
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: “Shirley Valentine” w Kaprysie

Piątek, 24 kwietnia 2015, 8:44
Aktualizacja: Sobota, 25 kwietnia 2015, 8:00
Autor: Manu
Szklarska Poręba: “Shirley Valentine” w Kaprysie
Fot. Organizator
25 kwietnia (w sobotę) o godz. 18.00 w Restauracji “Kaprys” w Szklarskiej Porębie (przy ul. Jedności Narodowej 12) wystawiony będzie monodram “Shirley Valentine” autorstwa Willy'ego Russella w reżyserii Roberta Czechowskiego w wykonaniu aktorki Izabeli Noszczyk. Producentem jest Teatr Scena Poczekalnia w Kaliszu. Bilety: 30 zł (do nabycia w “Kaprysie”; tel.: 793–117–170).

W roli tytułowej i jedynej, bo tekst (w przekładzie Małgorzaty Semil) jest napisany na jeden głos, zobaczymy Izabelę Noszczyk, aktorkę na co dzień związaną z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Tytułowa Shirley to “kura domowa” po czterdziestce, świadoma straconego czasu i niezrealizowanych marzeń, stłamszona, znużona życiem, mężem, dorosłymi dziećmi, brakiem widoków na to, że coś jeszcze może się zdarzyć.

- To historia o ludziach, którzy zapominają, kim są i po co żyją – rekomendują twórcy spektaklu. - Ta opowieść zachęca, aby zastanowić się nad sobą i próbować coś zmienić. Może pójść za głosem serca? Może zrealizować jakiś szalony pomysł? Po prostu postawić sobie nowe wymagania! A jeśli nawet kończy się to czasem porażką, to ona przecież nas czegoś uczy.

Teatr Scena Poczekalnia powstał w 2007 roku w Kaliszu. Jego nazwa wzięła się od poczekalni dworca PKS, gdzie Teatr zaprezentował swój pierwszy spektakl - “Ławeczkę” Aleksandra Gelmana. Scena Poczekalnia powołana do życia przez Izabelę Noszczyk i Sebastiana Nowickiego jest teatrem prywatnym, zawodowym. Teatr ma już na swoim koncie cztery premiery: wspomnianą “Ławeczkę” Gelmana, monodram “Shirley Valentine” Russella, “Związek otwarty” Dario Fo oraz “Tajemniczy Mr. Love” Karoline Leach.

- Scena Poczekalnia skupia wokół siebie pasjonatów tworzenia – czytamy w informacji. - Spektakle teatru to synteza aktora, słowa, ruchu, rekwizytu, przestrzeni i muzyki, w której każdy z tych elementów jest równie ważny. To teatr bez zbędnych środków i niepotrzebnego przepychu, spójny w swojej stylistyce, którego podstawowym założeniem jest pobudzanie i uwalnianie wyobraźni widzów, nawiązywanie z nimi dialogu poprzez ukazanie relacji damsko-męskich w otaczającej nas rzeczywistości. Scena Poczekalnia nie posiada własnej siedziby, swoje spektakle prezentuje na terenie całej Polski realizując ideę “teatru mobilnego”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group