Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 5529
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sezon tenisowy rozpoczęty

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 2 maja 2012, 15:31
Aktualizacja: 18:35
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Sympatycy tenisa ziemnego zainaugurowali sezon na kortach przy ulicy Sudeckiej. W turnieju debla dobieranego wzięło udział 16 osób. Doskonała pogoda sprzyjała rywalizacji w tej pięknej dyscyplinie sportu. Rozegrano 4 rundy na czas, po każdej rozstawiano najlepszych zawodników i dolosowywano następnych do kolejnych gier.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, a o kolejności miały decydować małe punkty. Nawet one nie pozwoliły wyłonić zwycięzcy. Przyznano zatem dwa pierwsze miejsca .

Klasyfikacja końcowa turnieju
I miejsce - Witka Mirosław, Paleń Wiesław
II miejsce - Kocioła Tomasz
III miejsce - Cholawo Danuta

Na kolejnych miejscach uplasowali się następujący zawodnicy:
Drozda Tadeusz, Słodyczko Tadeusz, Duran Jerzy, Cholawo Janusz, Sztur Andrzej, Cholawo Małgorzata, Łącki Leonard, Adamczyk Maciej, Tadajewski Robert, Babuch Marian, Dąbrowska Barbara, Kamińska Karolina.

Czołowi zawodnicy turnieju zostali uhonorowani nagrodami. Wszyscy zawodnicy uczestniczyli w grillu przy domku tenisowym. Kolejny turniej odbędzie się 3 maja. Tym razem zapraszamy singlistów. Rozpoczęcie o godzinie 15, zapisy 30 minut wcześniej. Organizatorem turniejów jest Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~zenekblus 3-05-2012 5:13
Bravo . Dyrektor MOS pan Taraszkiewicz obudził się po ubiegłorocznej zapaści ( żadnego turnieju przez cały sezon 2011). Chyba wyciągnął wnioski z głosów tenisowego środowiska. Nareszcie coś w prezencie od władz miasta( nie było wpisowego) a były nagrody. Czas pokaże czy to jaskółka czy stała tendencja.Była dobra zabawa. Tak dalej.
~jacek werba 3-05-2012 5:18
Szkoda tylko że korty na Sudeckiej otwarto 1 maja ( miesiąc później niż na Noskowskiego. Tłumaczy to tylko model własności( Sudecka korty miejskie MOS a na Zabobrzu prywatne.. Jedni żyją z podatków a inni z kortów. Bo strefa klimatyczna ta sama a zapał do pracy inny.
~do werby 3-05-2012 19:48
to graj na zabobrzu a tu nie szczekaj
~jacek werba 3-05-2012 22:51
Nie bądź taki agresywny kundlu.Ja nie włażę do twojej budy. Pa
~klimekoporny 4-05-2012 8:00
Myślę że gdyby wrzucili te turnieje na stronę www.amatorskitenispolski.org.pl byłoby więcej chętnych na turnieje z okolicy np. Lwówek, Kowary, Bolesławiec Wrocław. Ale chyba działania w internecie przerażają panów Rasiewicza i Kwaśniewskigo. Tak robi cała Polska i to od wielu lat . Internet to future. ATP ma stronę ,turnije, rankingi, reklamuje ośrodki tenisowe daje nagrody . Świat poszedł naprzód a wy tkwicie w poprzedniej epoce. troszkę inicjatywy ,
~tenisista 4-05-2012 8:34
kotry otwarto 24.04. (wtedy można btło już grać)...a przyczyną późniejszego otwarcia kortów na Sudeckiej niż na Noskowskiego nie są tylko przyczyny wlasnościowe. każdy kto gra w tenisa ,a nie tylko siedzi przed kompem wie,że na Sudeckiej miejsce jest w dużej części zacienione,co opóźnia wysychanie kortów po zimie (na Noskowskiego jest sucho jak na patelni) ;dodatkowo cyrkulacja wiatru: na Zabobrzu mocniej wieje co przyspiesza osuszanie,ale w lecie tumany mączki fruwającej w powietrzu...no i na wietrze zdecydowanie mniej przyjemnie się gra. w tym roku po pogodnym początku kwietnie, później spadły temperatury (w nocy były przymrozki) co uniemożliwiło wcześniejsze zakończenie prac...pozdrawiam
~mariusz h 5-05-2012 21:49
Gdybym był organizacyjną niedorajdą a zarazem patentowanym leniem pracującym tylko od 8 do 15 z wolnymi sobotami i niedzielami a wykonałbym korty w takim terminie (1 maja) to wymyśliłbym pare jeszcze bardziej bzdurnych wykretów np. wyzsza wysokość nad poziomem morza i niższe temperatury, nizsze ciśnienie atmosferczne i wolniejsze parowanie, wysoko wody podziemne , zniszczony drenaz, brak maczki ceglanej , brak glinki . zarośnięcie kortów trawą , brak pieniędzy na wynajęcie walca z silnikiem,wybuchy na słońcu, póżna wisna, tsunami na pacyfiku, dziura ozonowa nad Zabobrzem, brak taniej siły roboczej. tymczasem fakty sa inne. W stowarzyszeniu DMTS Spartakus korty wykonywał Dzięgowski a wcześniej 2lub 3 razy chyba Paleń i wyrabiali się do 10 kwietnia maksimum. 2dwa ostatnie lata MOS to KLOPS
~mycek 5-05-2012 21:59
Ciekawe kto nowym kortowym będzie polewał korty i usuwał bazie z brzozy a takze kosił trawe . N a razie wyleguja sie na ławkach , czekają na deszcz, piją kawę , grają w bilarda, griluja ( a wszystko za pieniadze MOS bo chyba on im płaci). Pan Marian Chłopeniuk będzie musiał przyjechć na konsultacje i pokazać im jak się robi te rzeczy. Bo on siadał jedynie na posiłki choc ma 74 lata i wie co to etos pracy i szacunek dla grających i pracodawcy.
~stanley 6-05-2012 4:39
Moim skromnym zdaniem zwalenie takiej ciężkiej pracy na barki 2 starych ludzi( jeden nazywa się chyba Rasiewicz i ma chyba 72 lata) przez pana Taraszkiewicza jest nieludzkie i niehumanitarne .Niech sobie sam założy homonto i ciągnie wóz drabiniasty zamiast konia po ulicach Jeleniej Góry.Mieszkam w Poznaniu obok kortu AZS i widziłem że ekipa 3 sprawnych młodych ludzi ze sprzętem zrobiła kort ziemny w 3 godziny. Ale oni nie siedzieli i nie bili piany tylko pracowali z potem na czole. Podejrzewam że dał im jakieś grosze za zrobienie kortów a ci chcąc dorobić do głodowych emerytur chwycili haczyk. Niestety robota ich przerosła i wydłużyła się do miesiąca. Panie Taraszkiewicz kto kupuje tanio 2 razy płaci. Pan pozornie zaoszczędzil , ich przerosła robota a pan musisz wysłuchiwać uwag.I po co

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group