Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 14159
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Setka "Na pełnym morzu"

Niedziela, 25 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 25 lutego 2007, 16:39
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Setka "Na pełnym morzu"
Fot. Arkadiusz Piekarz
Oklaski, przemówienia, nagrody oraz życzenia kolejnych stu przedstawień dostali w sobotę aktorzy Teatru Jeleniogórskiego: Robert Dudzik, Jacek Grondowy i Grzegorz Cinkowski.

Powód niebłahy: już po raz setny wystąpili w jednoaktówce Sławomira Mrożka „Na pełnym morzu” w reżyserii Krzysztofa Prusa. To drugi po „Testosteronie” spektakl Sceny Dramatycznej Teatru Jeleniogórskiego im. Norwida, które na liczniku ma tyle wystawień.

Z okazji jubileuszu w teatrze odbyła się okolicznościowa uroczystość. W foyer zgromadziły się jeleniogórskie VIP-y, mniej lub bardziej związane ze sztuką. Większość miała dla trzech aktorów prezenty i gratulacje.

Złożyła je między innymi Alina Obidniak, długoletnia dyrektorka Teatru im. Norwida.
Nie zabrakło dr. Kazimierza Pichlaka, lekarza i poety, który swoimi rymami wszystkich bawił. Był Olgierd Poniźnik, były poseł, eks-burmistrz Lubomierza i obecny szef Gryfowa Śląskiego, a przede wszystkim współtwórca lubomierskiego Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Filmowych. Jako że jego hobby to konferansjerka, doskonale dawał sobie radę.

Do tego radni i urzędnicy z darami. Zbigniew Ładziński, starszy Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorców oraz prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej dał plakietkę, dyplomy, a na popitkę – karton dobrego wina.
Radny Cezariusz Wiklik, przewodniczący komisji kultury, sportu, turystyki i zdrowia, rozdał wydane przez siebie kalendarze.
Był przewodniczący rady Hubert Papaj, starosta jeleniogórski Jacek Włodyga oraz rajcy z lewa, z prawa i ze środka.

Wszyscy bili brawo trzem aktorom, którzy – warto o tym wspomnieć – w tym roku obchodzą także 10 rocznicę pracy artystycznej w Teatrze Jeleniogórskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group