Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2820
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Setka "Na pełnym morzu"

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 25 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 25 lutego 2007, 16:39
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Oklaski, przemówienia, nagrody oraz życzenia kolejnych stu przedstawień dostali w sobotę aktorzy Teatru Jeleniogórskiego: Robert Dudzik, Jacek Grondowy i Grzegorz Cinkowski.

Powód niebłahy: już po raz setny wystąpili w jednoaktówce Sławomira Mrożka „Na pełnym morzu” w reżyserii Krzysztofa Prusa. To drugi po „Testosteronie” spektakl Sceny Dramatycznej Teatru Jeleniogórskiego im. Norwida, które na liczniku ma tyle wystawień.

Z okazji jubileuszu w teatrze odbyła się okolicznościowa uroczystość. W foyer zgromadziły się jeleniogórskie VIP-y, mniej lub bardziej związane ze sztuką. Większość miała dla trzech aktorów prezenty i gratulacje.

Złożyła je między innymi Alina Obidniak, długoletnia dyrektorka Teatru im. Norwida.
Nie zabrakło dr. Kazimierza Pichlaka, lekarza i poety, który swoimi rymami wszystkich bawił. Był Olgierd Poniźnik, były poseł, eks-burmistrz Lubomierza i obecny szef Gryfowa Śląskiego, a przede wszystkim współtwórca lubomierskiego Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Filmowych. Jako że jego hobby to konferansjerka, doskonale dawał sobie radę.

Do tego radni i urzędnicy z darami. Zbigniew Ładziński, starszy Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorców oraz prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej dał plakietkę, dyplomy, a na popitkę – karton dobrego wina.
Radny Cezariusz Wiklik, przewodniczący komisji kultury, sportu, turystyki i zdrowia, rozdał wydane przez siebie kalendarze.
Był przewodniczący rady Hubert Papaj, starosta jeleniogórski Jacek Włodyga oraz rajcy z lewa, z prawa i ze środka.

Wszyscy bili brawo trzem aktorom, którzy – warto o tym wspomnieć – w tym roku obchodzą także 10 rocznicę pracy artystycznej w Teatrze Jeleniogórskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Teatroman 25-02-2007 13:35
Byłem, widziałem i...życzyłbym sobie więcej tego typu imprez kulturalnyc w naszym mieście. I za okrzykiem wieloletniej Pani Dyrektor Aliny Obidniak, dołączam się do słów: "Niech żyje Teatr im. C.K. Norwida!!!".
~:) 25-02-2007 13:55
Ada, prawie cię nie poznałam ;p
~bywalczyni 25-02-2007 19:08
przedstawienie było wspaniałe, tak się śmiałam, że makijaż mi się rozmazał!!! Tak dalej Panowie Jacku, Grzesiu i Robercie.Polecam wszystkim spektakl.Warto!!!!!!!!
~max 26-02-2007 15:12
Byłem widzialem:) Niesamowita atmosfera, wspaniali aktorzy i kreacje. A na głównym zdjeciu za jednym z aktorów widze kawaleczek slicznej dziewczyny:) Cala reszta tez jest tak sliczna... pozdrawiam
~kasiek 26-02-2007 19:11
Widziałam tę sztukę chyba w 98roku,więc pewnie jedno z pierwszych przedstawień.Pamiętam,że wyszłam z teatru zachwycona.Cieszę się,że do dziś są chętni by oglądać "Na pełnym morzu".Gratulacje i podziękowania dla twórców!!!
~Ochucki 27-02-2007 23:23
a ja w życiu bym do teatru nieposzedł!!!
~Daguś 1-03-2007 17:49
Do Ochucki - boś głupi :P Ech, jeśli grają taki fajni aktorzy jak Grzegorz Cinkowski to ja idę na to :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group