Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 7265
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sesja Rady Miejskiej z imieninami

Czwartek, 30 czerwca 2022, 13:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sesja Rady Miejskiej z imieninami
Fot. Przemek Kaczałko
W sali rajców odbyła się LI sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry - ostatnia przed wakacyjną przerwą. Był to dzień, w którym imieniny obchodzili Piotr i Paweł, więc radni o tych imionach otrzymali kwiaty i życzenia.

Piotr Paczóski z Nowej Lewicy i Paweł Piotrowicz (Prawo i Sprawiedliwość) to radni, którzy na co dzień podczas obrad siedzą obok siebie, ale też wielokrotnie pozwalają sobie na słowne utarczki. Tym razem w zgodzie, z uśmiechem świętowali razem imieniny.

Przechodząc do spraw merytorycznych, podczas sesji radni zajmowali się m.in. tytułami "Zasłużony dla Jeleniej Góry", które otrzymali: Andrzej Raj, Andrzej Marchowski oraz Alfreda Rękowska, a nagrodę miasta otrzymał Łukasz Duda. Ponadto przyjęto uchwałę o Młodzieżowej Radzie Miejskiej (więcej w osobnym artykule), dokonano kilku zmian w tegorocznym budżecie, dokonano zmian w uchwale dot. Żłobka Miejskiego, a także nazwano jedną z ulic im. św. Brata Alberta.

Radni przyjęli też uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej społeczności lokalnej i regionalnej na terytorium Ukrainy (16 tys. zł) - środki zostaną przeznaczone na zakup i przekazanie sprzętu medycznego w postaci rękojeści ortopedycznej.

Pod nieobecność Jerzego Łużniaka, który w tym czasie był na Uroczystości Jubileuszowej 30-lecia Diecezji Legnickiej, która odbyła się w Legnickiej Katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła - sprawozdanie z pracy między sesjami złożył zastępca prezydenta - Janusz Łyczko.

Twoja reakcja na artykuł?

11
14%
Cieszy
19
24%
Hahaha
4
5%
Nudzi
1
1%
Smuci
7
9%
Złości
36
46%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group