Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 5474
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Sesja o kulturze, oświacie i sporcie

Czwartek, 31 października 2019, 6:13
Aktualizacja: Sobota, 2 listopada 2019, 6:38
Autor: WAC
Powiat: Sesja o kulturze, oświacie i sporcie
Fot. WAC
Roboczy charakter miała wczorajsza (30.10) wielogodzinna sesja Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

W porządku obrad znalazło się aż 26 punktów. Mimo to obrady przebiegały bardzo sprawnie, w czym zasługa prowadzącego je przewodniczącego rady Eugeniusza Kleśty.

Najwięcej czasu radni poświęcili przyjęciu przedstawianych przez dyrektorów wydziałów Starostwa Powiatowego informacji o realizacji zadań z zakresu kultury, sportu, turystyki, ochrony środowiska oraz oświaty. Podjęto też uchwałę o zmianach w budżecie powiatu oraz jego wieloletniej prognozie finansowej. Zgodnie z wymogami prawa, radni ustalili też nowe stawki opłat za usunięcie pojazdu z drogi oraz jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od jego usunięcia. Co ciekawe są one niższe, niż stawki maksymalne określone przez Ministerstwo Finansów, a także niższe od obowiązujących obecnie średnio o 13 procent.

Dodajmy, że posiedzenie rady rozpoczęło się od miłego akcentu, jakim było wręczenie nagrody Fair Play dla Klubu Sportowego Bobry Wojanów. W organizowanym przez powiat współzawodnictwie brało udział 14 klubów występujących w rozgrywkach ligowych na różnych szczeblach. Bobry po raz drugi z rzędu, a piąty w ogóle okazały się drużyną, która zaliczyła w sezonie najmniej żółtych i czerwonych kartek. Okazały puchar oraz bon o wartości 1000 złotych w imieniu klubu z rąk starosty Krzysztofa Wiśniewskiego oraz przewodniczącego Rady Powiatu Eugeniusza Kleśty odebrał Natan Florczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

2
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
43%
Nudzi
1
7%
Smuci
1
7%
Złości
4
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1196
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group