Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2985
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senator o wsparciu pogotowia

Poniedziałek, 30 marca 2020, 9:36
Aktualizacja: Środa, 1 kwietnia 2020, 6:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Senator o wsparciu pogotowia
Fot. użyczone
W tym tygodniu Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ma przekazać blisko 1,5 mln złotych na rzecz Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, jako wsparcie w walce z epidemią koronawirusa. Za tę kwotę pogotowie będzie mogło kupić środki ochrony osobistej dla personelu, w tym: kombinezon do pełnej ochrony, półmaski ochronne, maski chirurgiczne, gogle i przyłbice ochronne, a także urządzenie oraz środki do dezynfekcji.
Taka pomoc jest niezbędna dla pogotowia, którego pracownicy są na pierwszej linii kontaktu z potencjalnie zarażonymi koronawirusem. Wsparcie to jest uzgodnione z Wojewodą Dolnośląskim – powiedział senator Krzysztof Mróz. - Myślę, że te środki w pełni zaspokoją bieżące potrzeby pogotowia. Jestem po rozmowach z wicemarszałkiem Marcinem Krzyżanowskim, który zadeklarował, że w razie potrzeby, pogotowie otrzyma dalszą pomoc finansową – dodał senator.

Zakupów zgodnie z przedstawioną listą zapotrzebowania dokonywać będzie dyrekcja pogotowia. Przypominamy, że od kilku tygodni, wskutek decyzji rządu, w takich przypadkach nie obowiązuje procedura przetargowa. Z przekazanej puli środków zakupione mają zostać także defibrylatory oraz respiratory transportowe i urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej.

Zakup respiratorów transportowych jest niezwykle ważny, gdyż na połowę kwietnia spodziewany jest szczyt wzrostu zachorowań, a pogotowie realizuje transport międzyszpitalny - mówił K. Mróz.

Ponadto jeleniogórskie pogotowie otrzyma środki na zakup nowej karetki. Będzie to już kolejny ambulans, który trafi do tej placówki w ostatnim czasie.

Twoja reakcja na artykuł?

59
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
13
16%
Złości
8
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (84)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group