Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 12366
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senator o wsparciu pogotowia

Poniedziałek, 30 marca 2020, 9:36
Aktualizacja: Środa, 1 kwietnia 2020, 6:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Senator o wsparciu pogotowia
Fot. użyczone
W tym tygodniu Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ma przekazać blisko 1,5 mln złotych na rzecz Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, jako wsparcie w walce z epidemią koronawirusa. Za tę kwotę pogotowie będzie mogło kupić środki ochrony osobistej dla personelu, w tym: kombinezon do pełnej ochrony, półmaski ochronne, maski chirurgiczne, gogle i przyłbice ochronne, a także urządzenie oraz środki do dezynfekcji.
Taka pomoc jest niezbędna dla pogotowia, którego pracownicy są na pierwszej linii kontaktu z potencjalnie zarażonymi koronawirusem. Wsparcie to jest uzgodnione z Wojewodą Dolnośląskim – powiedział senator Krzysztof Mróz. - Myślę, że te środki w pełni zaspokoją bieżące potrzeby pogotowia. Jestem po rozmowach z wicemarszałkiem Marcinem Krzyżanowskim, który zadeklarował, że w razie potrzeby, pogotowie otrzyma dalszą pomoc finansową – dodał senator.

Zakupów zgodnie z przedstawioną listą zapotrzebowania dokonywać będzie dyrekcja pogotowia. Przypominamy, że od kilku tygodni, wskutek decyzji rządu, w takich przypadkach nie obowiązuje procedura przetargowa. Z przekazanej puli środków zakupione mają zostać także defibrylatory oraz respiratory transportowe i urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej.

Zakup respiratorów transportowych jest niezwykle ważny, gdyż na połowę kwietnia spodziewany jest szczyt wzrostu zachorowań, a pogotowie realizuje transport międzyszpitalny - mówił K. Mróz.

Ponadto jeleniogórskie pogotowie otrzyma środki na zakup nowej karetki. Będzie to już kolejny ambulans, który trafi do tej placówki w ostatnim czasie.

Twoja reakcja na artykuł?

59
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
13
16%
Złości
8
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (83)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
984
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group