Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 5244
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Senator o dodatkowym wsparciu i z apelem

Czwartek, 9 kwietnia 2020, 11:14
Aktualizacja: Piątek, 17 kwietnia 2020, 13:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Senator o dodatkowym wsparciu i z apelem
Fot. użyczone
Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski przekazał Wojewódzkiemu Centrum Szpitalnemu Kotliny Jeleniogórskiej środki do walki z koronawirusem z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych. Szpital otrzyma 200 sztuk maseczek typu FFP3, 700 sztuk maseczek typu FFP2, 300 sztuk maseczek z czepkiem, 8000 sztuk maseczek chirurgicznych, jak również płyn do dezynfekcji rąk oraz pomieszczeń.

Wsparcie w postaci maseczek FFP3, maseczek FFP2, maseczek chirurgicznych oraz środków dezynfekujących i specjalistycznych kombinezonów otrzyma także jeleniogórskie Pogotowie Ratunkowe. Dodatkowo pogotowie otrzymało z rezerwy ogólnej od wojewody kwotę 76 000 zł. We wtorek do szpitala trafiło także 300 litrów płynu do dezynfekcji od KGHM Polska Miedź. Była to darowizna przekazana przez Fundację KGHM.

Z tego co mi wiadomo, marszałek województwa z wojewodą oraz szefem NFZ zastanawiają się nad przekształceniem szpitala w Jeleniej Górze w tzn. szpital "czerwony", a więc leczący na miejscu pacjentów z koronawirusem. Z jednej strony umożliwi to przekazanie większej pomocy szpitalowi, z drugiej będzie to olbrzymie wyzwanie dla jeleniogórskiej placówki. Decyzja jeszcze nie zapadła. Na razie chcemy wzmocnić jeleniogórski szpital finansowo oraz sprzętowo - powiedział senator Krzysztof Mróz.
Do tej pory Urząd Marszałkowski przekazał kwotę 1 700 000 zł dla szpitala oraz 1 500 000 zł dla pogotowia, natomiast miasto Jelenia Góra dofinansowało kwotą 15 000 zł szpital oraz 15 000 zł pogotowie. Myślę, że nasze miasto stać jest na większe wsparcie finansowe dla jeleniogórskiego szpitala i pogotowia tym bardziej, że szczyt zachorowań dopiero przed nami i dodatkowe pieniądze na pewno się przydadzą. Apeluję do prezydenta Jerzego Łużniaka o przekazanie większych środków szpitalowi i pogotowiu - dodał K. Mróz.
Pomoc od wojewody otrzyma także Zakład Opiekuńczo-Lecznicy prowadzony przez Caritas przy ulicy Żeromskiego w Jeleniej Górze, gdzie po wykryciu pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem sytuacja jest bardzo trudna. Mam obietnicę, że ZOL w Jeleniej Górze może liczyć na wsparcie ze strony KGHM - zapewnia senator.

Twoja reakcja na artykuł?

22
51%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
11
26%
Złości
8
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group