Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 3067
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sekrety Bukowca z grą terenową

Środa, 13 czerwca 2018, 7:37
Aktualizacja: Czwartek, 14 czerwca 2018, 16:22
Autor: WAC
Na twórczy spacer po parku i Pałacu w Bukowcu zaprasza Książnica Karkonoska. Dzięki grze
terenowej „Sekret Pani Bukowca” każdy może sprawdzić swoją wiedzę, jednocześnie poznając historię zabytków tego miejsca.

- Witaj w Bukowcu! - zachęcają do udziału w grze jej organizatorzy. - To piękne miejsce z bogatą przeszłością, ale niestety nie czas teraz na zwiedzanie. Twój talent i doświadczenie posłużą do odczytania dokumentów znalezionych w ukrytym tunelu. Daj się poprowadzić odnalezionej w nich historii. Na samej górze leży niedokończony list napisany przez jednego z gości pałacu, młodego Thomasa. Datowany jest na rok 1819. W tym czasie posiadłość należała do czterdziestopięcioletniej hrabiny Friederike Johanne Juliane Caroline von Reden, jej mąż, Friedrich Wilhelm von Reden zmarł cztery lata wcześniej.

Aby wziąć udział w grze należy posiadać smartfona lub tablet z zainstalowaną aplikacją Action Track. Zadaniem gracza lub drużyny jest wykonanie określonych zadań i rozwiązanie zagadek nawiązujących do historii parku krajobrazowego. Gra terenowa dostępna jest w trzech wersjach językowych (polska, niemiecka i czeska).

Aplikacja została "przetestowana" w maju przez uczestników międzynarodowej konferencji bibliotekarzy Euroregionu "Nysa" zyskując bardzo dobre recenzje.

Gra terenowa została sfinansowana ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i dotacji Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group