Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7160
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/WROCŁAW: Sebastian Rutkowski triumfatorem! (aktualizacja)

Sobota, 5 lutego 2011, 7:37
Aktualizacja: Niedziela, 6 lutego 2011, 11:41
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA/WROCŁAW: Sebastian Rutkowski triumfatorem! (aktualizacja)
Fot. TEJO
Na castingu do programu Telewizji Polsat „Must Be The Music. Tylko Muzyka” we wrocławskiej Hali Stulecia oczarował jurorów swoim silnym głosem na tyle, by przejść do kolejnego etapu konkursu, który będzie miał swój ciąg dalszy w Warszawie.

To było do przewidzenia. W zwycięstwo Sebastiana Rutkowskiego, gimnazjalisty LO I im. Żeromskiego, wierzył zarówno jego ojciec Andrzej Rutkowski, mentorka Alfreda Rękowska, która pracowała z chłopcem przez ostatnie cztery lata, i organizatorka wyjazdu Alicja Mazuro, jak i szkolni koledzy. Mimo to, sam skromny trzynastolatek odnosił się do całego tego zamieszania wokół siebie z dystansem i rezerwą. - Jak się dostanę to się dostanę, jak się nie dostanę to się nie dostanę - stwierdzał ze spokojem.

Sebastian Rutkowski, pomimo tego, że ma zaledwie 13 lat, za swoje występy zebrał już całkiem pokaźną kolekcję nagród. Został dostrzeżony na wielu przeglądach, podobał się publiczności w wielu miejscach. Jego talentem wokalnym zachwycają się nawet zawodowi muzycy. Teraz, młody artysta ma szansę dołączyć do finalistów show Telewizji Polsat „Must Be The Music. Tylko Muzyka”. Jak o możliwe?

Był uczniem piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdy został dostrzeżony przez pracującą w tej placówce na zastępstwie Alicję Mazuro. Ta nauczycielka i wychowawczyni Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii na co dzień świetnie radzi sobie z trudną młodzieżą, zagubioną w szybko zmieniającym się świecie i dotkniętą szeregiem deficytów rozwojowych. Ponadto od blisko dziesięciu lat odnosi sukcesy jako twórca i opiekunka artystyczna zespołu „Słoneczko”. Grupa muzyczna Alicji Mazuro ma na swoim koncie I miejsce w Wojewódzkim Przegląd Piosenki w Bolesławcu, wyróżnienie w konkursie na najpiękniejszą kolędę i pastorałkę w Złotoryi oraz Nagrodę Miłośników Szczawna Zdroju i Nagroda Publiczności na Międzywojewódzkich Konfrontacjach Wokalnych w Szczawnie Zdroju. „Słoneczko” wystąpiło m.in. w programie TVP Wrocław „Entliczek Pętliczek” i na Międzynarodowym Dniu Inwalidy w Zgorzelcu z udziałem Jolanty Kwaśniewskiej.

Sebastian Rutkowski najpierw w „dziesiątce” został zwycięzcą konkursu „Mam talent!”. Następnie pod kierunkiem Afredy Rękowskiej na eliminacjach rejonowych III Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w MDK „Jelonek” podbił serca jurorów śpiewając piosenkę z repertuaru Andrzeja Rosiewicza „Pytasz mnie” awansując do kolejnego etapu konkursu.

Jako szóstoklasista SP 10 trafił do zespołu wokalnego „Perfectum”, który działa przy Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku i jest prowadzony przez Alfredę Rękowską. To właśnie ta emerytowana specjalistka od muzyki przygotowała Sebastiana do eliminacji rejonowych IV Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w MDK „Jelonek”. Po odniesionym sukcesie pieśnią „Moja ziemio ojczysta”, Sebastian znalazł się w gronie najlepszych i podczas gali finałowej IV Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej we Wrocławiu odebrał nagrodę Kuratora Dolnośląskiego. Śpiewał w Głogowie i Lubinie. Niedługo potem zajął drugie miejsce na XX Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Zabobrze 2010” w ODK.

Ze średnią 5.0 chłopak dostał się do Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego, gdzie pod koniec listopada ub. r. na uroczystości wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów zwrócił na siebie uwagę wykonując protest song Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Później we Wrocławiu został wyróżniony w eliminacjach dolnośląskich XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Będzin 2011. Podczas styczniowej III Wielkiej Gali Koncertu Charytatywnego pt. „Rodzice – Młodzieży” w LO I raz jeszcze zachwycił niezwykłymi możliwościami wokalnymi śpiewając „Dziwny jest ten świat” i kompozycję Jarosława Kukulskiego do słów Marka Dutkiewicza „Dłoń” z repertuaru Natalii Kukulskiej.

Na przesłuchanie do programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka” przygotował dwa hity: podstawowy - „Dziwny jest ten świat”, i rezerwowy - „Dłoń”. Pomimo złego samopoczucia (Sebastian był przeziębiony i brał antybiotyki), swoim wykonaniem wprawił jury w zdumienie i podziw w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej przy wrocławskiej Hali Stulecia na przesłuchaniu do programu przygotowywanego przez Polsat „Must Be The Music. Tylko Muzyka”, gdzie - za zgodą ojca - wyruszył pod opieką Alicji Mazuro. Jego casting zakończył się olbrzymim sukcesem – pomimo około 10 tysięcy chętnych z całej Polski, których marzeniem jest stać się nowym muzycznym idolem, znalazł się na liście potencjalnych uczestników kolejnego etapu polsatowskiego show, który swoją kontynuację mieć będzie 11 lutego br. w Warszawie.

Konkurencja jest dość poważna. Czy 13-letniemu jeleniogórzaninowi uda się ją pokonać, przekonamy się już niebawem. Będziecie trzymać kciuki za Sebastiana?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group